REKLAMA
PUM zabiera głos w sprawie wspólnoty z ul. Trubakowskiej
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po tygodniu milczenia głos w w sprawie sytuacji wspólnoty mieszkaniowej „Trubakowska 53, 55, 57A” zabrał Marian Tywoniuk, prezes Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych sp. z o.o. Prezes w specjalnym oświadczeniu skomentował zarzuty stawiane PUM w doniesieniu, które trafiło do Prokuratury Rejonowej . Poniżej publikujemy je w całości.

***

O sprawie pisaliśmy tutaj. Przed publikacją poprosiliśmy o komentarz PUM sp. z o.o.  i Urząd Miasta Chełm, który jest jedynym właścicielem tej spółki. W miniony piątek (11.05.2018) dotarł do nas e-mail z UM podpisany przez Agnieszkę Gromadzką, inspektora w Wydziale Infrastruktury Komunalnej o treści:

 W odpowiedzi na prośbę o „skomentowanie” treści przesłanej w wiadomości, informuję, iż Państwa wiadomość została przekazana do PUM Sp. z o.o. jako podmiotu właściwego. Jednocześnie pragnę nadmienić, iż w sprawie toczy się postępowanie prokuratorskie z zawiadomienia PUM Sp. z o.o., które zostało złożone w kwietniu br.

Do treści publikowanego wyżej oświadczenia odniesiemy się w najbliższym czasie. Tak jak w przypadku pierwotnego tekstu na temat wspólnoty z ul. Trubakowskiej, liczmy na Wasze opinie.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • ddk
  o 17:02

  Do, kto tam sobie chce 😉
  Po pierwsze: opisana sprawa w artykule świadczy o wyjątkowym zainteresowaniu mieszkańców Chełma (ponad 7 tys odsłon) bez względu na to jaki organ będzie w niej rozstrzygał i co ustali.
  Po drugie: obwinianie dziennikarza to stara i zdewaluowana metoda poprawiania własnej pozycji ocierająca się o wywieranie presji na niezależnej prasie.
  Po trzecie: Jeżeli brakuje jeszcze jakiś opinii mieszkańców zawsze można je zamieścić w odrębnym artykule, czekamy 😉

  + 22
  - 22
 • Max
  o 16:58

  Piotrze. Musisz przeczytać te wszystek ponad 70 komentarzy pod poprzednim artykułem to będziesz wiedział co ludzie w Chełmie myślą o tej sprawie.

  + 22
  - 22
 • Max
  o 16:56

  Piotrze. Bardzo proszę przeczytaj sobie te wszystkie ponad 70 komentarzy z poprzedniego artykułu. Będzie wiedział co ludzie w Chełmie sądzą o tej sprawie.

  + 22
  - 22
 • Mieszkaniec
  o 16:47

  Mieszkam we wspólnocie na ul. Trubakowskiej. Złożyliśmy do PUM prośbę o dostęp do dokumentów finansowych wspólnoty. Mamy takie prawo jako właściciele lokali. Do dziś PUM nie udostępnił nam lokatorom tych dokumentów, a ma taki obowiązek. Tak PUM i jego prezes dba o nas. Popatrzcie na nasze budynki i ich wygląd to efekt gospodarskiej ręki.

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 16:45

  Droga Madziu! A jakie ma znaczenie co prezes ” powiedział”. Czytaj ze zrozumieniem!!! Sprawa jest w prokuraturze i to z obu stron! Prokuratura powinna wszystko szczegółowo zbadać ,od tego jest. Jak się komuś coś nie spodoba to też można to skarżyć itd. Poczekajmy na wynik a wtedy zobaczymy kto miał racje! Dzisiaj wiemy tyle że tak na prawdę nie wiemy nic , jedni mówią to drudzy tamto. No i nie wiemy co na to mieszkańcy bo redakcji nie chciało się zapytać o ich zdanie. Brak rzetelności!

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 16:38

  A, TY? Chyba” z choinki” się urwałeś! Ja mówię o faktach. A fakty są takie że nie znamy stanowiska mieszkańców. W/p tekst nie był rzetelny , zmanipulowany. A z tym straszeniem przez prezesa PUM. Zarządce wybierają mieszkańcy w drodze uchwały i w takim samym trybie można zarządce zmienić. Prezes co najwyżej może sobie pokiwać palcem w bucie . Ci co chcieli to tak zrobili, to proste! Więc nie wciskaj nam że prezes PUM-u wszystko może! To nie komuna! hehehehe

  + 22
  - 22
 • Magda
  o 16:36

  Prezes powiedział że działał dla dobra wspólnoty. To niedobrzy lokatorzy wykorzystywali go. Nic nie będzie wyjaśniał bo jest ponad to. Panie prezesie wątpliwe dokumenty i braki na kontach mówią same za siebie. Brak przetargów i rozliczeń kosztów. Gdzie choćby wzmianka o tym w pana oświaczeniu?

  + 22
  - 22
 • Max
  o 16:27

  Piotrze. Ty to się chyba z miasta albo od prezesa urwałeś bo zaczynasz straszyć. Tą metodę to ja znam też mieszkałem we wspólnocie gdzie rządził PUM. Ciągłe straszenie i szykany. Teraz to prezes jest w strachu.

  + 22
  - 22
 • Maianna
  o 16:16

  Prezes przemówił po ponad tygodniowej zwłoce. To ogromny postęp. Stwierdził … w zarządzaniu powierzonymi nieruchomościami zawsze kieruje się przepisami prawa i dobrem ich właścicieli….Panie Tywoniuk kto Panu w to uwierzy?

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 16:14

  Po co wam te ” nasze opinie” skoro nie wiadomo jaka jest prawda? Bo prawdę bada prokuratura! Faktycznie , redakcja powinna przede wszystkim zapytać najbardziej zorientowanych w sprawie czyli mieszkańców wspólnoty a nie opierać się wybiorczo wyłącznie na jednej jej przedstawicielce, zapewne skonfliktowanej z resztą. Nie wiem po co pytać o to Urząd Miasta? Przecież UM nie śledzi co się dzieje w bądz co bądz prywatnych nieruchomościach wspólnot mieszkaniowych które mają przecież swoje zarządy i zarządzają się same zgodnie z prawem a zarządca jest tylko wynajętą pomocą z której w każdej chwili można zrezygnować. PUM co ma powiedzieć. Co by nie powiedział będzie niewiarygodny, choć ma prawo zająć stanowisko i to zrobił. Wygląda na to że tekst był zmanipulowany bo nie ma opinii zainteresowanych czyli mieszkańców. Będą „jaja” jak prokuratura przyzna rację PUM-owi. Ciekawe ile wtedy ” beknie” redakcja odszkodowania za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i manipulowanie opinia publiczną. Bo to że PUM zażąda za to „ciężkiej kasy” to pewne ! hehehehe!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  PUM – raport otwarcia
  803
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  324
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 174
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 620
  Umowa na Kolejową
  1 460
  REKLAMA