REKLAMA
PUM zabiera głos w sprawie wspólnoty z ul. Trubakowskiej
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po tygodniu milczenia głos w w sprawie sytuacji wspólnoty mieszkaniowej „Trubakowska 53, 55, 57A” zabrał Marian Tywoniuk, prezes Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych sp. z o.o. Prezes w specjalnym oświadczeniu skomentował zarzuty stawiane PUM w doniesieniu, które trafiło do Prokuratury Rejonowej . Poniżej publikujemy je w całości.

***

O sprawie pisaliśmy tutaj. Przed publikacją poprosiliśmy o komentarz PUM sp. z o.o.  i Urząd Miasta Chełm, który jest jedynym właścicielem tej spółki. W miniony piątek (11.05.2018) dotarł do nas e-mail z UM podpisany przez Agnieszkę Gromadzką, inspektora w Wydziale Infrastruktury Komunalnej o treści:

 W odpowiedzi na prośbę o „skomentowanie” treści przesłanej w wiadomości, informuję, iż Państwa wiadomość została przekazana do PUM Sp. z o.o. jako podmiotu właściwego. Jednocześnie pragnę nadmienić, iż w sprawie toczy się postępowanie prokuratorskie z zawiadomienia PUM Sp. z o.o., które zostało złożone w kwietniu br.

Do treści publikowanego wyżej oświadczenia odniesiemy się w najbliższym czasie. Tak jak w przypadku pierwotnego tekstu na temat wspólnoty z ul. Trubakowskiej, liczmy na Wasze opinie.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • miejscowy
  o 16:17

  Mikołaj ☺ dziękujemy za wsparcie…….oczywista, że wszystko jest w rękach fachowców ( z tego co wiadomo),sami rozpętali tę wojnę i nie można pozwolić dać się zakrzyczeć!

  + 22
  - 22
 • Mieszkanka
  o 15:52

  Dla Piotra jesteśmy nie poradną wspólnotą. Dla Tywoniuka kura znoszącą złote jajka.Dla Urzędu Miasta problemem bo WALCZYMY O SWÓJ DOM.TO JEST NASZ DOM NASZE ŻYCIE JAKIE MAMY A MAMY TYLKO JEDNO.

  + 22
  - 22
 • Mikołaj
  o 13:56

  Mnóstwo rzeczy zostało powiedzianych w tej dyskusji. Wspólnocie Trubakowska nie będzie łatwo wygrać tą batalię. Sama odwaga i upór to trochę mało w starciu z Prezesem i jego otoczeniem. Potrzebne jest wsparcie fachowców od prawa i finansów. Dlatego musimy wspierać tą Wspólnotę. Wierzę, że wam się uda. Serca Chełmian macie za sobą. Powodzenia.

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 12:24

  A ten ciągle coś powtarza ( Andrzej S.) nie rozumiejąc z tego NIC! Przecież to jest całość. To nie gospodarka wymienna , bez regulacji prawnych i bez możliwości rozstrzyganie sporów, działalności gospodarczej nie dałoby się prowadzić.

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 12:18

  hehehe nic dodać, nic ująć! Amen- niech się stanie!

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 12:15

  Powtarzam.Dzialalnosz gospodarcza,a tym jest zarzadzanie wspolnota,to w maalej czesci kwestie prawne.

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 12:08

  Wybacz Piotr, że konsekwentnie nie użyje przymiotników 😉 znam dwa rodzaje działania prawa. Jest dobre i złe działanie prawa w oparciu o tą samą normę. Dlaczego? bo są źli i dobrzy ludzie. Norma jest abstrakcyjnym wyobrażeniem jak ma działać prawo w konkretnych sytuacjach a człowiek wypełnia je rzeczywisty działaniem. Na szczęście człowiek ma szansę na sprawiedliwą ocenę… wcześniej czy później 😉

  + 22
  - 22
 • Kibic WM
  o 10:44

  ,,szkoda czasu i atłasu,,…………wszystko już było i nic się nie zmieniło…..papier wszystko przyjmie! Rzeczywistość jest taka, że wspólnota nie powinna absolutnie ani na moment odpuścić tym wszystkim, którzy przekroczyli swoje uprawnienia i granice przyzwoitości……..musicie wytrwać do końca!!!!!?

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 08:47

  Ksawery, każdą uchwałę można zaskarżyć do sądu i może to zrobić każdy właściciel lokalu w odpowiednim czasie od jej podjęcia. Na pewno brak absolutorium może stanowić podstawę do podjęcie uchwały o ich odwołaniu i daje podstawę do innych roszczeń itd. itd. Tu nie jest miejsce na prawnicze dywagacje . Jak to wszystko wiesz to po mi o tym piszesz?Sądzisz że ja tego nie wiem? Skoro jest to niedopuszczalne Twoim zdaniem , to dlaczego się dopuścili? heheh To zaczyna przypominać dyskusję”gadał dziad do obrazu”! A po co były te wszystkie prośby wystąpienia? Wystarczyło pójść do Sądu! Tak jak zachowywaliście się tak Was prezes traktował. Prezes nie jest głupi ( inaczej na tym stanowisku by się nie utrzymał) i podejmował działania adekwatne czyli olewał was! Sądu by nie mógł ” olać” i musiałby się liczyć z konsekwencjami a tak…! Nie rozśmieszaj mnie.Już widzę jak prokuratura” w podskokach” stawia zarzuty prezesowi za to że sprawozdania finansowe były nie przez wszystkich podpisane a brak absolutorium nie jest przestępstwem. Prezes wiec śpi spokojnie bo widzi z kim ma do czynienia. Wybacz „ddk” ale prezentujesz dość naiwny pogląd. Prawo nigdy nie działa samo bo to byt abstrakcyjny, ono daje tylko podstawę do działania tym którzy chcę z tych uprawnień i możliwości skorzystać chyba że z urzędu podejmują działania organy do tego powołane w ściśle określonych, prawem przewidzianych sytuacjach. Tyle bo szkoda czasu.

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 20:23

  Sytuacja ze wspólnota to tak jakbym założył konsorcjum i udzielił pełnomocnictwa jednemu z przyszłych usługodawców (zarządcy), którzy mają obsługiwać to konsorcjum. Potem nie interesował się nadzorem ani dochodzącymi skargami innych członków konsorcjum a na koniec oczekiwał, że wszystko chodzi jak należy. Taki mechanizm pewnie by dobrze chodził gdyby wszyscy mieli dobrą wolę ale tak nie jest. Niestety dobrej woli brak po stronie zarządcy bo z jednej strony robi wszystko żeby nie był zmieniony na lepszego. Z drugiej strony wykonuje usługi na najniższym poziomie.
  Oczekiwanie, że zwykłe mechanizmy prawne z ustawy tu zadziałają jest co najmniej naiwnością a w niektórych przypadkach zwykłą hipokryzja.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  PUM – raport otwarcia
  803
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  324
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 175
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 620
  Umowa na Kolejową
  1 460
  REKLAMA