REKLAMA
PUM zabiera głos w sprawie wspólnoty z ul. Trubakowskiej
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po tygodniu milczenia głos w w sprawie sytuacji wspólnoty mieszkaniowej „Trubakowska 53, 55, 57A” zabrał Marian Tywoniuk, prezes Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych sp. z o.o. Prezes w specjalnym oświadczeniu skomentował zarzuty stawiane PUM w doniesieniu, które trafiło do Prokuratury Rejonowej . Poniżej publikujemy je w całości.

***

O sprawie pisaliśmy tutaj. Przed publikacją poprosiliśmy o komentarz PUM sp. z o.o.  i Urząd Miasta Chełm, który jest jedynym właścicielem tej spółki. W miniony piątek (11.05.2018) dotarł do nas e-mail z UM podpisany przez Agnieszkę Gromadzką, inspektora w Wydziale Infrastruktury Komunalnej o treści:

 W odpowiedzi na prośbę o „skomentowanie” treści przesłanej w wiadomości, informuję, iż Państwa wiadomość została przekazana do PUM Sp. z o.o. jako podmiotu właściwego. Jednocześnie pragnę nadmienić, iż w sprawie toczy się postępowanie prokuratorskie z zawiadomienia PUM Sp. z o.o., które zostało złożone w kwietniu br.

Do treści publikowanego wyżej oświadczenia odniesiemy się w najbliższym czasie. Tak jak w przypadku pierwotnego tekstu na temat wspólnoty z ul. Trubakowskiej, liczmy na Wasze opinie.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Krystian
  o 20:32

  Piotr…….ale jesteś aktywny w tych bezproduktywnych wypowiedziach,czy robisz to celowo? Opanuj się człowieku!nie łap ,za słówka! Napisz coś konkretnego, i będzie ok! Ale powtórzę: we wspólnocie na Trubakowskiej ludzie płacą na fundusz.remontowy 2.30zl.od m2 pow.uzyt.lokalu m-nie ( 3.200m2 ogółem ) to jaka kwota będzie ? ,a na tzw.zaliczke 1.50zl.m-nie……to w/g Ciebie dużo czy mało? Miasto nie partycypowało w kosztach wymiany pokryć dachowych,drzwi,centralnego ogrzewania…….czy ma taki obowiązek czy nie? Proszę odpowiedzieć! Ma swoje lokale i jest ich 21…. rolą zarządu i głównie zarządcy-administratora jest pomagać i wskazywać kierunki działań,a nie ,, czesać forsę,, i mówić, że nie ma pieniędzy! Przemieszał swoje pieniądze/PUM/ z pieniędzmi wspólnoty i ciągle nie ma! Wspólnota zaczęła funkcjonować już 2004r. ale umowę z PUM zawarto w 2007r……właściciele lokali liczyli na uczciwość,no i co z tego wyszło? im dalej w las ,tym więcej drzew…..a w ogóle proponuję przestudiować ,, Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Chełm na lata 2016-2020,, tam są wiarygodne ( tak sądzę) dane i dopiero puszczać w obieg……co nie zmienia faktu, że straty tej firmy wynosiły jesienią 2017r. 0.5mln.zl czy już wyrównano straty?

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 18:12

  Masz rację. Szkoda „pary”!

  + 22
  - 22
 • Jan
  o 18:06

  Piotrze masz wiedze prawniczą. Czasami jak Cię czytam to nawet sensownie piszesz. A później takie bezsensowne wpisy zamazują twój obraz. Chce ci się? Nie lepiej sprzedawać swoją wiedzę na wolnym rynku? Nie lepiej zmierzyć się na b.konkurencyjnym rynku prawników? Na pewno zarobisz tam 90 000 tyś.?!

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 17:51

  90000tys rocznie wpływu na konto.tylko nie wspólnoty. …… „90000 tys.” to 90 000 000 zł 90 milionów złotych! To ile płacicie na fundusz remontowy od metra 2? Z takim funduszem to mogliście to wszystko wyburzyć i postawić nowe od fundamentów! To nie wiecie na jakie konto wpłacacie środki? Nawet na tym się nie znacie i nie potraficie wpłacać na swoje konto a nie cudze?

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 17:46

  heheh! Wcale się nie deklarowałem z pomocą . Na fundusz remontowy nie ma zaliczek. To jak jest 90 tys. czy 48 tys.? To co robił zarząd wspólnoty przez ten czas no i właściciele lokali którzy mogli zażądać w każdej chwili żeby zarząd przedstawił im stosowne sprawozdanie i rozliczenie wykonania planu remontów i budżetu FR za dany okres!

  + 22
  - 22
 • Mieszkanka
  o 17:22

  Te 90000zl to sam fundusz remontowy.oraz dysponował jak chciał zaliczką okolo48000 bo sam decydowal kto będzie przeprowadzał remonty, przeglądy, konserwacje.i teraz policz jakimi pieniedzmi obracal rocznie przez okolo 14 lat. Myślę ze juz dość pouczeń. Damy radę bez Twojej pomocy i krytyki.

  + 22
  - 22
 • Mieszkanka
  o 17:17

  Piotr.tak latwo komuś zaglądać do portfela.Tywoniuk miał do dyspozycji około 90000tys rocznie wpływu na konto.tylko nie wspólnoty. ……Zarząd dawał na to przyzwolenie.kolejny raz chcę Ci powiedzieć ze nikt nie biadoli tylko działa.Dlatego jest to co jest.

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 17:06

  …216 obiektów nie 2016!

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 17:04

  Do Mieszkanka ” Dla Piotra jesteśmy nie poradną wspólnotą. Dla Tywoniuka kura znoszącą złote jajka.Dla Urzędu Miasta problemem bo WALCZYMY O SWÓJ DOM.TO JEST NASZ DOM NASZE ŻYCIE JAKIE MAMY A MAMY TYLKO JEDNO.” Pochlebiacie sobie i oczekujecie jakiejś ” celebry” za swoją nieudolność w dbaniu o swoją własność! 100 tys . zaległości to nie jest ” pikuś”. Czekacie na to że może miasto za was założy? „Złote jajka”? 0.6 zł od metra za zarządzanie to takie kokosy? Normalna stawka na rynku. PUM zarządza 2016 nieruchomości mieszkaniowymi : vide ich strona internetowa. Miasto ma poważniejsze problemy niż zajmowanie się prywatną własnością .To nie sprawa Urzędu Miasta. A wy ? Wy nic nie robicie tylko zamieszanie z którego nic nie wynika. Ani to nie spowodowało ściągnięcie zaległości , ani nie uchwaliliście podniesieni funduszu remontowego , czy wzięcia kredytu celem wyremontowania tych elewacji czy nawet ogłoszenia czynu społecznego ( jak nie macie kasy) żeby zlikwidować to błoto. Dalej się tynki sypią,wy chodzicie po błocie, zadowoleni itd itd!

  + 22
  - 22
 • Lesio
  o 16:40

  Nudziarz! nic konkretnego! ALFA i OMEGA P.Piotr

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  277
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  951
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 541
  Umowa na Kolejową
  1 415
  Zmiany w UM. Będą departamenty
  1 971
  REKLAMA