REKLAMA
PUM zabiera głos w sprawie wspólnoty z ul. Trubakowskiej
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po tygodniu milczenia głos w w sprawie sytuacji wspólnoty mieszkaniowej „Trubakowska 53, 55, 57A” zabrał Marian Tywoniuk, prezes Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych sp. z o.o. Prezes w specjalnym oświadczeniu skomentował zarzuty stawiane PUM w doniesieniu, które trafiło do Prokuratury Rejonowej . Poniżej publikujemy je w całości.

***

O sprawie pisaliśmy tutaj. Przed publikacją poprosiliśmy o komentarz PUM sp. z o.o.  i Urząd Miasta Chełm, który jest jedynym właścicielem tej spółki. W miniony piątek (11.05.2018) dotarł do nas e-mail z UM podpisany przez Agnieszkę Gromadzką, inspektora w Wydziale Infrastruktury Komunalnej o treści:

 W odpowiedzi na prośbę o „skomentowanie” treści przesłanej w wiadomości, informuję, iż Państwa wiadomość została przekazana do PUM Sp. z o.o. jako podmiotu właściwego. Jednocześnie pragnę nadmienić, iż w sprawie toczy się postępowanie prokuratorskie z zawiadomienia PUM Sp. z o.o., które zostało złożone w kwietniu br.

Do treści publikowanego wyżej oświadczenia odniesiemy się w najbliższym czasie. Tak jak w przypadku pierwotnego tekstu na temat wspólnoty z ul. Trubakowskiej, liczmy na Wasze opinie.

REKLAMA
Komentarze

 • Piotr
  o 15:09

  Do Andrzej S. Z „choinki się urwałeś’? A co to ja jestem jakaś firma charytatywna .Oni sami namieszali i nie dbali o swoje a ja teraz będę ich „wyciągał”, może jeszcze za uszy? Tu nie trzeba nikogo szkolić, wystarczy zwrócić się do fachowca i oczywiście za to zapłacić! To ich majątek ! Ja im i tak tu dużo podpowiedziałem. Do” ddk”. No właśnie że nie ma tych wiarygodnych informacji ,to jakieś strzępy i domysły z komentarzy,bo ten dziennikarzyna ” pożal się boże” zamiast przytoczyć zweryfikowane fakty to powypisywał jakieś nieistotne bzdury. Więc na prawdę nie wiemy jak jest! To nie jest tak ! Sąd niczego nie poprawia. Sąd tylko może stwierdzić że uchwala została podjęta prawidłowo i utrzymać ja w mocy lub uchylić stwierdzając jej wadliwość. Prawidłowa uchwała z wyboru zarządu, taka jaki inne musi spełniać wymogi proceduralne i merytoryczne określone w ustawie OWL. Nie znam szczegółów w tej sprawie to się nie wypowiadam. Pisze tylko o zasadach ogólnych. Sąd nie przyjmuje żadnych powiadomień o nowym zarządzie. Jeżeli dokonano wyboru nowego zarządu w sposób prawidłowy i uchwala jest prawomocna to dokonuje się stosownego wpisu w Księdze Wieczystej nieruchomości kto jest w zarządzie wspólnoty. Tz Sąd KW wykreśla stary zarząd i wpisuje nowy ale tylko i wyłącznie na podstawie prawomocnej uchwały. Jeżeli podjęta uchwala została zaskarżona do Sądu to nie ma podstawy do wpisu jej do KW nowego zarządu do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia Sądu w tej sprawie , ale tylko pozytywnego czyli utrzymania uchwały w mocy. W przeciwnym wypadku Sąd uchyli tę uchwałę i będzie ona uważana za nie byłą ( nie wywołująca żadnych skutków prawnych) Do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia od funkcjonowania jest upoważniony stry zarza boon jest wpisany w KW

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 14:55

  Oczywiście jeżeli przy zwoływaniu walnego pominięto np skuteczne doręczenie to każdy członek może kwestionować ważność postanowień walnego w tym zmianę zarządu.
  Zawsze możecie złożyć skargę na stary zarząd który nie dochowuje należytej staranności albo jak sugeruje Piotr wnioskować o zarząd komisaryczny (np p. Tywonika hehehe 😉
  Interesuję mnie jeszcze dwa wątki tej sprawy:
  1. Czy i jakimi metodami wpływa pan Tywoniuk na konstytuowanie się zarządu wspólnoty bo nie ulega wątpliwości, że działa we własnym interesie.
  2. Ile kontraktów menedżerskich w Chełmie podpisała pani Fisz z jakimi ludźmi i jaki był ich pozytywny skutek dla procesu zarządzania.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 14:23

  A czy sad wydal jakies zabezpieczajace orzeczenie?Jezeli nie to nowy zarzad jest w prawie skutecznie dzialac

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 14:15

  ABC wreszcie jakieś wiarygodne informacje 🙂
  Czyli nadzór sprawuje sad i on określi czy zmiana zarządu wspólnoty odbyła się zgodnie z prawem. Jeżeli nastąpiło skuteczne zawiadomienie o zwołaniu walnego to obowiązki przejmuje nowy zarząd. Jeżeli wystąpiły jakieś nieprawidłowości to ma je poprawiać nowy zarząd. Sad musi przyjąć powiadomienie o zmianie zarząd. Wypowiedzenie umowy zarządu dla PUM powinno być w takim wypadku skuteczne ale oczywiście wszystko powinien przejrzeć prawnik. Proponuje zwrócić się do któregoś z biur poselskich albo senatorskich 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 13:41

  Piotr,z choinki sie urwales,zrob szkolenie ludzio z Trubakowskiej,jezeli uwazasz,ze zarzadzanie wspolnota jest takie proste.Ja,jezeli zechca to moge im powiedziec o swoich doswiadczeniach,ale nigdy bym ich nie pouczal jak Ty.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 13:38

  Zarzadzanie miastem powinno przejsc w rece ludzi jak najmnie uwiklanych w partyjniackie uklady.

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 13:28

  Viktor i Andrzej S. Rozwiązanie umowy z PUM-em na zarządzanie nie potrzeba niczym uzasadniać. Wystarczy uchwała przegłosowana większością głosów lub udziałów! Pojęliście czy za trudne? A Ty Wiktor nie podskakuj i nie wyskakuj z Konstytucją bo podejrzewam że się na tym nie znasz. W Konstytucji są klauzule generalne które rzadko stosuje się bezpośrednio. Lepiej poczytaj sobie ustawę o własności lokali która ma zastosowanie do wspólnot. I ta ustawa jest stosowna i przestrzegana przez PUM. Inaczej PUM by nie mógł zarządzać nieruchomościami tz zawierać umów na zarządzanie i być uwidocznionym w księgach wieczystych nieruchomości jako zarządca. W lepiej dopilnujcie żeby ta Trubakowska wybrała legalny zarząd wspólnoty, bo inaczej to się zbłaznicie razem z tym dziennikarzem co pisał ten artykuł…………..hehehe

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 13:14

  ABC. Jak to „obydwa”? heheh To o czym my tu wogóle rozmawiamy?Najpierw niech oni u siebie zrobią porządek i ustalą/ wybiorą Zarząd . Bez zarządu nieruchomość nie może funkcjonować. Jak nie mogą się dogadać to niech złożą wniosek o powołanie przez Sąd zarządu komisarycznego. hehhe! To teraz „wylazło szydło z worka”!To u nich samych jest bałagan i szukają winnych ! Zgodnie z oficjalną stroną PUM-u. W chwili obecnej w zarządzie i administracji PUM znajduje się 216 budynków, w tym 103 budynki to budynki Wspólnot Mieszkaniowych. Jak widać tylko jedna nieruchomość ma problem bo nie jest wstanie wybrać nawet Zarządu. To o czym my tu mówimy proszę Państwa?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA