REKLAMA
PWSZ ma partnera we Lwowie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Narodowy Uniwersytet „Politechnika Lwowska” na Ukrainie to nowy partner Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Podpisana umowa o współpracy umożliwi m.in. wymianę studentów.

Reklama

Pod koniec maja br. do Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Lwowska” na Ukrainie pojechała delegacja z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.  Głównym celem wizyty było podpisanie Umowy o wzajemnej współpracy obu uczelni oraz zapoznanie się z możliwościami kształcenia i prowadzenia wspólnych badań naukowych w zakresie nauk technicznych.

Kilka miesięcy wcześniej, w styczniu br., delegacja Politechniki Lwowskiej z jej rektorem prof. Yuriy’em Bobalo mogła zapoznać się z możliwościami kształcenia w Chełmie i prowadzenia badań naukowych w oparciu o Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Depułtyczach Królewskich. Pracowników Politechniki Lwowskiej szczególnie zainteresowała wówczas możliwość kształcenia studentów na specjalnościach lotniczych.

Podpisana przez rektorów obu uczelni umowa daje w przyszłości możliwość wymiany studentów i pracowników, wymiany informacji w zakresie programów dydaktycznych, organizowania wspólnych projektów i konferencji naukowych oraz wspólnego publikowania rezultatów badań.

Narodowy Uniwersytet „Politechnika Lwowska” we Lwowie na  Ukrainie jest uczelnią o ponad 150-letnich tradycjach, w której kształci się około 40 tysięcy studentów. Władze obu uczelni stawiają na rozwój najnowszych technologii, nowoczesnych metod kształcenia i innowacyjność.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA