REKLAMA
PWSZ z nowymi samolotami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uroczyste przekazanie nowo zakupionych samolotów do praktycznego szkolenia studentów odbędzie się 18 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Gościem honorowym będzie wicepremier Jarosław Gowin.

Reklama

REKLAMA

Program uroczystości:
– godz. 11:00 – przyjazd Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina do Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie – Depułtycze Królewskie 55 (hangar lotniczy)
– powitanie gości przez rektora chełmskiej PWSZ – dr hab. inż. Arkadiusza Tofila
– zarys kształcenia lotniczego i prezentacja przekazywanych samolotów
– przekazanie samolotów Ośrodkowi Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie

Przypomnijmy, chełmska uczelnia kupiła trzy nowoczesne samoloty szkoleniowe jeszcze w minionym roku kalenddarzowym. Na ich zakup poszło 2,5 mln zł, z czego 2 mln wyłożyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zależało nam na maszynach, które są wyposażone w urządzenia odpowiadające współczesnym samolotom liniowym takim jak Dreamliner. Chcemy kształcić naszych pilotów na sprzęcie najwyższej jakości, dlatego zdecydowaliśmy się na samoloty polskiej produkcji typu AT3 R100. To jednosilnikowe, 2 osobowe maszyny i służą do szkolenia licencji zawodowej – tłumaczył Łukasz Puzio, dyrektor Centrum Lotniczego PWSZ portalowi chelm.naszemiasto.

Maszyny przez dłuższy czas stacjonowały na lotnisku w Mielcu. Dopiero kiedy zelżał mróz, można je było przetransportować do Depułtycz Królewskich. Dzisiaj (18 marca) zostaną oficjalnie i z odpowiednią oprawą, przekazane Ośrodkowi Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie.

Chełmska uczelnia kształci obecnie grupę około 150 przyszłych pilotów. Dzięki nowym samolotom, flota powietrzna chełmskiej placówki powiększyła się do 10 maszyn.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Kolejowa w remoncie
356
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
81 948
Galeria się zapełnia
2 648
Finansowe wsparcie dla Chełma
456
Przejazd już otwarty
3 374
REKLAMA