REKLAMA
PWSZ z nowymi samolotami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uroczyste przekazanie nowo zakupionych samolotów do praktycznego szkolenia studentów odbędzie się 18 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Gościem honorowym będzie wicepremier Jarosław Gowin.

Reklama

Program uroczystości:
– godz. 11:00 – przyjazd Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina do Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie – Depułtycze Królewskie 55 (hangar lotniczy)
– powitanie gości przez rektora chełmskiej PWSZ – dr hab. inż. Arkadiusza Tofila
– zarys kształcenia lotniczego i prezentacja przekazywanych samolotów
– przekazanie samolotów Ośrodkowi Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie

Przypomnijmy, chełmska uczelnia kupiła trzy nowoczesne samoloty szkoleniowe jeszcze w minionym roku kalenddarzowym. Na ich zakup poszło 2,5 mln zł, z czego 2 mln wyłożyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zależało nam na maszynach, które są wyposażone w urządzenia odpowiadające współczesnym samolotom liniowym takim jak Dreamliner. Chcemy kształcić naszych pilotów na sprzęcie najwyższej jakości, dlatego zdecydowaliśmy się na samoloty polskiej produkcji typu AT3 R100. To jednosilnikowe, 2 osobowe maszyny i służą do szkolenia licencji zawodowej – tłumaczył Łukasz Puzio, dyrektor Centrum Lotniczego PWSZ portalowi chelm.naszemiasto.

Maszyny przez dłuższy czas stacjonowały na lotnisku w Mielcu. Dopiero kiedy zelżał mróz, można je było przetransportować do Depułtycz Królewskich. Dzisiaj (18 marca) zostaną oficjalnie i z odpowiednią oprawą, przekazane Ośrodkowi Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie.

Chełmska uczelnia kształci obecnie grupę około 150 przyszłych pilotów. Dzięki nowym samolotom, flota powietrzna chełmskiej placówki powiększyła się do 10 maszyn.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 364
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 146
Miasto kupiło młyn
1 089
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 871
DK 12. Jest ugoda, rusza budowa
4 775
REKLAMA