REKLAMA
Radni ciastek nie zjedzą. Na spółki trzeba poczekać
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Interesujące stanowisko opublikowali wczoraj na swojej stronie internetowej działacze stowarzyszenia „Nasz Chełm”. Nie tylko przypominają o podejmowanych przez siebie działaniach na rzecz poprawy stanu chełmskich spółek komunalnych, ale także odnoszą się do pierwszej oceny tych spółek, jakiej dokonał prezydent Jakub Banaszek.

Reklama

Autorzy oświadczenia przypominają w tym dokumencie między innymi o swoich wcześniejszych wystąpieniach także na łamach chelmski.eu. Na podstawie analiz przygotowanych przez „Nasz Chełm” ukazała się tutaj seria publikacji poświęconych zagrożeniom, przed którymi stają przede wszystkim MPRD sp. z o.o., CLA sp. z o.o., ChTMiPW sp. z o.o., czy PUM sp. z o.o. Systematycznie w tym czasie rosły wynagrodzenia prezesów spółek. „Niestety wszystkie nasze uwagi na ten temat administracja prezydent Agaty Fisz pomijała milczeniem – podkreślają autorzy oświadczenia.

„NCh” stwierdza dalej :

Wydaje się, że uczyniliśmy wszystko by o stanie komunalnych firm przynajmniej poinformować obywateli naszego miasta. Cieszy nas więc to, że sprawę podjął podczas piątkowej (14 grudnia 2018 r.) konferencji prasowej prezydent Jakub Banaszek. Liczymy, że w najbliższym czasie p. J. Banaszek ślad za tym opisem zaproponuje rozwiązania, które mogłyby w krótkim okresie przynieść jego poprawę. Zaniepokoił nas tekst na łamach „Dziennika Wschodniego” (17 grudnia 2018 r.). Jego autor tekstu „Prezydent Chełma zapowiada oszczędności. Rezygnuje z ciast i prenumeraty wielu gazet” stwierdza: >>Za sprawą finansów miasto nie może sobie jeszcze pozwolić na przeprowadzenie profesjonalnych audytów w samym urzędzie, jak i wszystkich podległych mu instytucjach i spółkach. Niemniej jednak kontrole już są wdrażane, ale siłami własnymi i jak najmniejszym kosztem dla budżetu miasta.<<
Szybka poprawa stanu chełmskiej gospodarki musi zacząć się od naprawy miejskich spółek. Każdy dzień tolerowania ich obecnego stanu, to konkretna strata dla miasta i jego mieszkańców. Z pewnością do sukcesu nie wystarczą oszczędności na ciastkach i prenumeracie prasy. Chełmianie dali nowej władzy szansę na reformowanie miasta w sposób zdecydowany i możliwie szybki. Ze swojej strony deklarujemy wolę współpracy na rzecz realizacji tego celu.

Napisz komentarz
 • Ja z PUM-em nigdy nie miałem do czynienia ani z Tywoniukiem. Nie moja branża. Ale ponoć ty Krysia razem z nim” kręcilaś lody” na remontach we wspólnotach a teraz odwracasz kota ogonem żeby zatrzeć ślady bo ” pod latarnią najciemniej”. I chcesz przejąc cały ten rynek , masz juz wprawę, co? Słyszalem ze nawet mają zebrane na ciebie kwity i świadkow!

 • Xix.Ty naprawdę z Tywoniukiem robiłeś te przekręty.Jak ten b………b juz wyleci z hukiem z Pum a za nim jeszcze kilkoro którzy razem z nim robili przekręty to wspolnoty odetchną i dadza sobie doskonale radę. Bo sa na świecie jeszcze tacy ktorzy nie kradna i nie kreca.I proszę troszeczkę zdrowego rozsądku.Fisz ze swoimi kolesiemi niszczyla miasto przez 12lat a Ty chcesz żeby nowa wladza w miesiąc uzdrowila cały system.jezeli ci ,ktorzy okradali miasto oddadza to wraz z procentem to budżet miasta bedzie na plusie.Wesolych świąt ixi, xix itp.

 • Urząd Mista Chełm i spółki mista to tak zwane czarne dziury. Ile by tam wrzucić walizek pieniędzy to zmarnują. Przykładem jest nie zrealizowany przez Fisz milionowy projekt informatyczy, za ktoŕy olbrzymie kary możemy płacić. Najpier prezydent musi zbudować sprawną strukturę w mieście. I zacząć sprawdzanie co Tywoniuk nawywijał.

 • xix,tyle piszesz,a chyba nic nie rozumiesz.Każdy właściciel,miasto czy indywidualny,ma płacić ustalone przez wspólnotę opłaty pod groźbą np.licytacji mieszkania.I tylko o tym napisałem.Twój komentarz nie o tym.

 • Krysiu oczywiście ode mnie wspólnoty dostaną piękną wielką ” figę z makiem” i kopniaka na dokładkę! Oczywiście że można sprzedać i eksmitować! Tak było i jest ! Ciekawe tylko dlaczego wspólnoty tego nie robią dotychczas? To jest bardzo dobry pomysł, bardzo dobry , żeby miasto pozbyło się tych patologicznych lokatorów a w zamian znalazło innych właścicieli /sponsorów którzy będą płacić i utrzymywać tych lokatorow w zamian za miasto. Ich oczywiście mozna eksmitować ale tylko w teorii. Praktycznie jest tyle wyłączeń że skutecznie można tylko ich eksmitowac do… innego lokalu spełniającego normy! Sawa jesteś chętny na taki lokal? Krysiu , oczywiscie ,oczywiście wspólnoty będą sobie wspaniale radzić , za wszystko same placić także za tych co nie placą a nie czekać na PUM czy miasto! A ty bądz pierwsza i idzi złoż zawiaodomienie do prokuratury na Tywoniuka, jak masz dowody że popełnił przestępstwo! Na co czekasz? Juz dawno to powinnas to zrobić! heheheheehe!
  I daj mi znać o efektach!

 • Ixi.Myślę ze od Ciebie wspólnoty dostaną to co ukradl Tywoniuk ze swoją swita ty tez do nich należysz.Gdyby nie tacy ja ty to wspolnoty miały by się świetnie.Jak juz lisa nie bedzie to wspolnoty dadzą sobie radę bez takich jak ty.

 • ixi,jeżeli miasto nie płaciłoby za lokale mieszkalne które są we wspólnotach,to możnaby takie lokale zlicytować,a lokatorów eksmitować.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  233
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  395
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  272
  Miasto zakłada łąki
  320
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  368
  REKLAMA