REKLAMA
Radni ciastek nie zjedzą. Na spółki trzeba poczekać
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Interesujące stanowisko opublikowali wczoraj na swojej stronie internetowej działacze stowarzyszenia „Nasz Chełm”. Nie tylko przypominają o podejmowanych przez siebie działaniach na rzecz poprawy stanu chełmskich spółek komunalnych, ale także odnoszą się do pierwszej oceny tych spółek, jakiej dokonał prezydent Jakub Banaszek.

Reklama

REKLAMA

Autorzy oświadczenia przypominają w tym dokumencie między innymi o swoich wcześniejszych wystąpieniach także na łamach chelmski.eu. Na podstawie analiz przygotowanych przez „Nasz Chełm” ukazała się tutaj seria publikacji poświęconych zagrożeniom, przed którymi stają przede wszystkim MPRD sp. z o.o., CLA sp. z o.o., ChTMiPW sp. z o.o., czy PUM sp. z o.o. Systematycznie w tym czasie rosły wynagrodzenia prezesów spółek. „Niestety wszystkie nasze uwagi na ten temat administracja prezydent Agaty Fisz pomijała milczeniem – podkreślają autorzy oświadczenia.

„NCh” stwierdza dalej :

Wydaje się, że uczyniliśmy wszystko by o stanie komunalnych firm przynajmniej poinformować obywateli naszego miasta. Cieszy nas więc to, że sprawę podjął podczas piątkowej (14 grudnia 2018 r.) konferencji prasowej prezydent Jakub Banaszek. Liczymy, że w najbliższym czasie p. J. Banaszek ślad za tym opisem zaproponuje rozwiązania, które mogłyby w krótkim okresie przynieść jego poprawę. Zaniepokoił nas tekst na łamach „Dziennika Wschodniego” (17 grudnia 2018 r.). Jego autor tekstu „Prezydent Chełma zapowiada oszczędności. Rezygnuje z ciast i prenumeraty wielu gazet” stwierdza: >>Za sprawą finansów miasto nie może sobie jeszcze pozwolić na przeprowadzenie profesjonalnych audytów w samym urzędzie, jak i wszystkich podległych mu instytucjach i spółkach. Niemniej jednak kontrole już są wdrażane, ale siłami własnymi i jak najmniejszym kosztem dla budżetu miasta.<<
Szybka poprawa stanu chełmskiej gospodarki musi zacząć się od naprawy miejskich spółek. Każdy dzień tolerowania ich obecnego stanu, to konkretna strata dla miasta i jego mieszkańców. Z pewnością do sukcesu nie wystarczą oszczędności na ciastkach i prenumeracie prasy. Chełmianie dali nowej władzy szansę na reformowanie miasta w sposób zdecydowany i możliwie szybki. Ze swojej strony deklarujemy wolę współpracy na rzecz realizacji tego celu.

Napisz komentarz
 1. ixi, a ty do czego zostałeś wynajęty? Do plucia na innych? No to już się wykazałeś i skończ pokazywać swoje dno intelektualne. Już więcej udowadniać jak nisko upadłeś pod każdym względem nie musisz. Zrobiłeś to wystarczająco. W przeciwieństwie do Prezydenta, który zupełnie inaczej niż jego poprzedniczka coś robi oprócz robienia dobrze wyłącznie kolesiom nie licząc się z mieszkańcami. Czyżby się ukróciło że tak się rzucasz? Może pora się do pracy uczciwej zabrać a nie wyglądać manny z nieba. Ta się w Chełmie skończyła razem z Fisz.

 2. Kochani czekamy na te bezplatne autobusy jeszcze. Ale spoko. Wkrótce Banaszek pojedzie do Premiera i przywiezie walizkę pieniędzy i każdemu da ile będzie chciał! Przecież obiecał to przecież musi dotrzymać słowa!

 3. Krysiu czołowa przedstawicielko wspólnot. Muszę cie zamrtwić , kasy nie ma i nie będzie . Fakt że nie będzie już Tywoniuka w PUM-ie nie spowoduje ze naglę kasa się pojawi że ci socjalni co to mają lokale od miasta nagle zaczną te czynsze płacić do miasta a miasto wam skoro miasto też nie ma kasy bo zadłużone po uszy. Będziecie musieli sami sobie radzić , nie wy pierwsi i ostatni! Ciekawe co zrobicie jak miasto nie będzie wam płacić wogole . Będziecie wspominać czasy Fisz bo wtedy miasto się zadłuzało i wam cos płaciło! Czekam na te komisje i te donesienie do prokuratury na tych wszystkich , zobaczymy co wskóra Banaszek czy to nie czasami” mowa trawa”!

 4. ja- aleś błysnął inteligencją, wyśiliłeś się intelktualnie, tak jak Banaszek, że kasy nie ma w mieście. To nikt o tym nie wiedział dopiero ty to odkryleś… nie ośmieszaj się! Podpowiem wam, bo widze że sami na to nie wpadniecie. Zostaliście wynajęci po to ( wygraliście wybory) żeby mieć pomysły jak tę kasę zdobyć i na tym sie skupcie a nie w kołko powtarzacie mantrę że kasy nie ma. To wiedzą wszyscy! Poniał!

 5. A kiedy Fishowa otrzyma wezwanie z prokuratury? Powinna pójść siedzieć za zadluzenie miasta

 6. Ixi.zacznij pranie wlasnego mózgu. Jestes ograniczony umyslowo i tylko potrafisz narzekać. Idź do swojej gwiazdy przewodniczkiFISZ I JEJ PIETASZKOW. TYWONIUKA I MAZURKAzacznij ich rozliczac.niech oddadza co bezprawnie przywlaszvzyli i budżet sie poprawi .Tywoniu jest nadal butny a tak jak okradał wspolnoty to powinien odpowiedzieć i oddac ze swojego majatku bo robił to z premedytacja.Żadna wspolnota nie miala pieniedzy na swoim koncie tylk9 na koncie PUM lub Tywoniuka.Prezydeny powinien powolac odpowiednia komisje do sprawdzenia gdzie miliony od wlascicieli mieszkan we wpolnotach , ktorymi zarzadzal Tywoniuk wplywaly pieniądze. Za ten jeden zarzut powinie pójść do wiezienia A takich zarzutów jest mnóstwo.

 7. ixi, jedyne co pokazujesz to to, że inteligencją nie grzeszysz. Kasy nie ma w mieście, a czym innym jest to co się ma w kieszeni a czym innym to, co dzięki jego pracy dopiero będzie. Czy ty jak idziesz do pracy to po kilku dniach już masz wdrożone projekty, wykonane inwestycje czy rozwiązane wszystkie problemy? Ale co ja będę pisać, jak i tak trzeba mieć chociaż odrobinę rozumu żeby to zrozumieć…..

 8. Ja! To przecież proste. Do tej pory jakąś własną wiedzą nie błysnął. Na niezależny audyt nie ma kasy. Już widzę jak urzędnicy od Fisz sami na siebie będą pisać donosy i przedstwią mu realny stan. To skąd wiedzę czerpie jak nie z gazet. I żeby powidział coś mądrego. Nawet na te” 7 tysi” nie zarobił przez ten miesiąc! Nie przemęcza się jak widać! Nie tak miało być, nie tak się umawialiśmy! Miał „szast prast”rozwiązać wszystkie problemy i załatwić kasę a on coś ględzi że kasy nie ma. To było wiadomo
  i przed wyborami! hehehe!

 9. ixi, kupa śmiechu to z ciebie jest. Gdzie jest napisane że Prezydent czerpie wiedzę z tego co w gazetach napisane? Niecały miesiąc urzęduje, a już działa więcej i lepiej jak Fisz przez 12 lat, ją najpierw rozlicz z obietnic a nie człowieka, który jeszcze dobrze miejsca nie zagrzał na urzędzie. I nie przypominam sobie żeby w kampanii personalnie komukolwiek jakieś miliony obiecywał, więc o jakich „twoich” milionach piszesz?

 10. Bravooooo! Nasz prezydent „miś uszatek” ma taką wiedzę o stanie finasów miasta co w gazetach przeczyta! A gdzie jest moje 500 milionów coś obiecał????? Co?
  Taka ocena to kupa śmiechu! To że tak było to rok temu było wiadomo a że jest teraz jeszcze gorzej to też było wiadomo że „misia” będą kiwać prezesi i go wykiwają!

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Liderzy inwestycji. Chełm idzie w górę
41
PFR tworzy w Chełmie nowe miejsca pracy
2 439
Kolejowa w remoncie
362
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
82 058
Galeria się zapełnia
2 657
REKLAMA