REKLAMA
Radni „przyklepią” absolutorium
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jutro (28 maja) po raz kolejny w tym roku zbierze się Rada Miasta. Rozpoczęcie sesji zaplanowano na godz. 12.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65.

Zgodnie z programem sesji radni zajmą się zaledwie sześcioma uchwałami. Większość to rutynowa praca:


REKLAMA

–zmiana budżetu miasta Chełm na 2018 r.
– zmiana wieloletniej prognozy finansowej miasta,
– zatwierdzenie sprawozdania finansowego Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmie za rok 2017,
– rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Prezydenta Miasta Chełm z wykonania budżetu za rok 2017 r.,
– zmiana uchwały w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie na rok 2018.

Jedynym tematem, który mógłby wzbudzić jakieś emocje jest sprawa udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Chełm z tytułu wykonania budżetu za 2017 r. Teoretycznie, bo w praktyce jednak prezydent Agata Fisz może spać spokojnie. Już ponad tydzień temu komisja rewizyjna rekomendowała Radzie udzielenie absolutorium. Warta zapamiętania jest informacja o tym, że opozycjni członkowie tej komisji  nie wzięli nawet udziału w jej pracach.

Niestety tym razem na stronie internetowej UM, gdzie zwykle publikowane są materiały na sesję, próżno szukać niektórych dokumentów. Dostępne są wyłącznie suche uchwały. Nie ma nawet sprawozdań prezydenta, na podstawie których radni udzielą absolutorium.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do Urzędu Miasta by posłuchać, jak nad naszymi sprawami pracują ludzie, którym powierzyliśmy nasze miasto.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 15:39

  Gdzie sa wyniki glosowania nad absolutorium.imienne?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 15:38

  Szanowna Redakcjo,jakie wyniki glosowania?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 08:52

  Anastazy,masz racje co do opozycji,nie ma jej.Ludzie gadaja po katach,I to czesto ostrzej niz ja publicznie.Ale tylko prywarnie.Ciekawe sa opinie urzednikow,ktorzy czesto suchej nitki nie zostawiaja na obecnej ekipie.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:16

  Opozycja obywatelska sama sie wybiera.

  + 22
  - 22
 • Anastazy
  o 15:54

  Opozycji obywatelskiej nie ma bo jej nikt nie wybrał! Lud wybrał opozycję koalicyjną! I taka jest!

  + 22
  - 22
 • Anastazy
  o 15:52

  Iwo a gdzie ty chcesz zobaczyć ” pazur”w stadzie baranów? Oni wszyscy są na skinienie paluszka Agatki! Tam jedynie ona ” chodzi w spodniach” . Reszte to kastraci!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 14:27

  I przyklepane?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zaczęli łatać dziury
  403
  PUM – raport otwarcia
  462
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  314
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 115
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 608
  REKLAMA