REKLAMA
Ranking szkół. Duży skok I LO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wyraźny skok w górę I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie i spadek dotychczasowego lidera  – II Liceum Ogólnokształcącego. Magazyn Perspektywy ogłosił coroczny ranking liceów i techników w Polsce.

Reklama

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 to: Uniwersyteckie LO w Toruniu (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). Ranking został przygotowany przez Perspektywy już po raz dwudziesty drugi.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking Perspektyw stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu – piszą autorzy zestawienia.

Jak wypadły chełmskie licea?

W tegorocznym rankingu znajdziemy sporo niespodzianek. Najbardziej zaskakujące dotyczą liceów. Spośród chełmskich szkół na pozycję lidera wysforowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Z 529 miejsca, które zajmowało w minionym roku, w tym roku wskoczyło na pozycję 341!
W woj. lubelskim daje to szkole 18 miejsce.

Najlepsze na Lubelszczyźnie ponownie okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie (19. miejsce w kraju).

Z kolei II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, które przez ostatnie lata przewodziło liście chełmskich szkół, spadło z 298 miejsca w roku 2019, aż na pozycję 714 w roku bieżącym.

Spadły też w rankingu licea z mniejszych miast. Np. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie rok temu było na 363. miejscu, a teraz jest na 450.
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie zajęło teraz 549 miejsce (rok temu 439).

Kryteria Rankingu Liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Pełny ranking liceów w kraju znajdziecie tutaj.

Oddzielny ranking Perspektywy przygotowują

dla techników.

Spośród szkół naszego regionu od kilku lat stawce przewodzi lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. – ponownie 5. miejsce w kraju.

Dwa chełmskie technika, które rok temu zajęły przyzwoite lokaty w rankingu, w tym roku spadły na liście. Technikum Ekonomiczne nr 3 w ZSEiM zajęło 197 miejsce (rok temu 169), a Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie z 273. miejsca w kraju spadło poniżej 500 miejsca.

Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Pełny ranking techników w kraju znajdziecie tutaj.

 

Napisz komentarz
 • 341,ha,ha,to tylko odbicie od dna dennego na zwykłe dno.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Nie do konca tak, nawet UJ nie gwarantuje
  ze sie wie do konca co sie podpisuje,
  hehe

 • Patrząc na naszych posłów i posłanki to nie wiem czy to ma znaczenie gdzie się idzie. Skoro i tak stado baranów wybiera najgłupsze jednostki w celu reprezentowania nas w sejmie. I to bez znaczenia z jakiej są opcji.

 • Prawda jest taka, że w skali kraju poziom naszych liceów jest zabawkowy i nic nie znaczący, więc jest to wszystko jedno gdzie pójdzie młodzież do szkoły w naszym mieście.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Kolejny rankig o wyzszosci swiat Wielkiej Nocy nad swietami Bozego Narodzenia ciekawe po co?
  A w Chelmie tradycyjnie ci ktorzy nie dostali sie do pierwszego pojda do drugiego itd.
  Oczywiście nie zapominajmy ze ostatnii beda pierwszymi a pierwsi ostatnimi wiec troche skromnosci, hehe

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  236
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  397
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  278
  Miasto zakłada łąki
  324
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  370
  REKLAMA