REKLAMA
Ranking szkół. Liderem znów II LO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

II Liceum Ogólnokształcące jest najlepszą chełmską szkołą średnią. Tak wynika z prestiżowego rankingu „Perspektyw”. Jak wypadli inni?

REKLAMA

W tym roku „Prerspektywy” po raz 21. ogłosiły ranking liceów i techników wskazując szkoły, w których warto się uczyć.


REKLAMA

W tym roku prezentujemy ich aż 1500, z myślą o podwójnym roczniku kandydatów. Lata, które spędzamy w liceum czy technikum mają decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Zdobywamy w nich wiedzę, ale też kształtuje się tam nasz system wartości. Dlatego tak ważne jest, żeby spędzić te 4 lub 5 lat w dobrej szkole! – czytamy na łamach pisma.

Jak wypadły chełmskie szkoły średnie?

Po raz kolejny liderem jest II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. Na liście krajowej znalazło się na 414. miejscu (na tysiąc sklasyfikowanych). To gorzej, niż rok temu, kiedy nasza najlepsza szkoła średnia była na 298. miejscu.

Drugą lokatę na liście rankingowej zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego, które znalazło się w tym roku na 529. miejscu w kraju.

Warto zauważyć, że dobre licea mamy też w mniejszych miastach. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie jest w tym roku na 363. miejscu, a I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie zajęło 439. miejsce w kraju!

Najlepsze polskie liceum jest w Warszawie – to XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica. Z kolei w woj. lubelskim najwyżej sklasyfikowanym liceum jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, które zajęło 25. miejsce na liście rankingowej.

Pełne wyniki liceów znajdziecie tutaj.

Oddzielny ranking „Perspektywy” przygotowują dla techników. W kraju najlepszą szkołą okazało się Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie. Spośród szkół naszego regionu od kilku lat stawce przewodzi lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. – 5. miejsce w kraju.

Dwie chełmskie szkoły też mogą mówić o sukcesie. To Technikum Ekonomiczne nr 3 w ZSEiM – 169. pozycja w kraju (przed rokiem 185.) oraz Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych  w Chełmie – 273. miejsce w kraju.

Pełne wyniki techników znajdziecie tutaj.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 10:19

  W rankingu uwzględnione są tylko efekty nauczania.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 03:50

  A dlaczego młyn Michalenki ci się nie podoba?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 03:48

  Zygzak,statystyka,to jedno,problem to drugie.

  + 22
  - 22
 • Zygzak
  o 13:34

  Zapewne w socjologicznym przygotowaniu ci nie dorównam bo mam tylko zrobione podyplomową ewaluację projektów UE na ISNS UW.
  Wystarczy wejść na wskazaną stronę w artykule żeby dowidzieć sie jaki był zakres badawczy rankingu.
  Co do wyników twoich badań socjologicznych już mi skóra cierpnie jeżeli prezydent zechce je wdrożyć na serio jak ten pomysł z przeniesieniem muzeum do młyna Michalenki 😉
  Na szczęście przejechali sie na tym komuniści przejedzie sie i Banaszek, finansowo wykończą go dziury w jezdniach, haha

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  50 558
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 678
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 503
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  495
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 575
  REKLAMA