REKLAMA
Rejestracja komitetów zakończona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

90 komitetów wyborczych zarejestrowało się  w chełmskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Wczoraj minął termin rejestracji komitetów, które wystawią swoich kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych.

REKLAMA

Po zakończeniu rejestracji komitetów, kolejna istotna data w kalendarzu wyborczym to 6 września. To ostateczny termin na zgłaszanie kandydatów do pracy w terytorialnych komisjach wyborczych. Dopiero po ich powołaniu, które nastąpi do 11 września, możliwe będzie składanie oficjalnych list kandydatów.
W przypadku wyborów do rad gmin i powiatów oraz sejmiku województwa czasu będzie niewiele – do 16 września.
Nazwiska osób ubiegających się o stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów muszą być zgłoszone najpóźniej do 26 września.


REKLAMA

Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 października. Uprawnionych do głosowania w Chełmie jest ponad 51,5 tys. osób, w powiecie chełmskim prawie 64 tys. osób, w krasnostawskim ponad 54 tys., a we włodawskim niecałe 32 tysiące osób.

W Chełmie głosować będziemy w 36 lokalach wyborczych. W powiecie chełmskim – w 90, krasnostawskim – w 86, a w powiecie włodawskim – w 43 lokalach.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 10:00

  Jest lista komitetów?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
  683
  Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
  19 920
  Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
  5 716
  Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
  6 552
  Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
  2 585
  REKLAMA