REKLAMA
Rejowiec bohaterem powieści
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Rio de Fabrico pół żartem, pół serio” to powieściowy debiut Małgorzaty Pakosińskiej. Polecamy lekturę nie tylko mieszkańcom Rejowca.

REKLAMA

Lubelskie Wydawnictwo Werset wydało w tym roku powieść „Rio de Fabrico pół żartem, pół serio” autorstwa Małgorzaty Pakosińskiej. Licząca 100 stron pozycja to debiut powieściowy autorki. Na kartach książki znajdziemy przeplatany dowcipami, subiektywny, czasem czuły, innym razem uszczypliwy i cierpki portret małego miasteczka i jego mieszkańców.
Wydawca zachęca:


REKLAMA

Lektura dla ludzi z poczuciem humoru oraz dystansem do siebie i otaczającego świata.

O tej książkowej nowości informuje także Teatr Ziemi Chełmskiej. Według aktorów, natchnieniem dla autorki był spektakl „Głupcy z Chełma”. Podobno po jego obejrzeniu M. Pakosińska  postanowiła rozwinąć wątek ludzi z Rejowca i uczynić ich bohaterami swojej książki.

Jesteśmy przeszczęśliwi, to znak, że teatr ma moc – cieszą się w Teatrze Ziemi Chełmskiej.

***

Wydawnictwo Werset zostało założone w 1997 roku. Specjalizuje się w publikowaniu książek naukowych, literatury pięknej, eseistyki literackiej i historycznej, wspomnień i relacji, literatury regionalistycznej, poradników i przewodników.
Wydawnictwo oferuje „Rio de Fabrico” w cenie 25 zł pod linkiem: https://werset.pl/rio-de-fabrico—rio-de-fabrico-malgorzata-pakosinska-pakosinska-rio-de-fabrico-rio-rejowiec-rejowiec-fabryczny-279.html?search_query=Pakosinska&results=1

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 975
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 706
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 504
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
496
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA