REKLAMA
Rekord chełmskiej Orkiestry
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwa razy więcej pieniędzy niż przed rokiem zebrał chełmski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku to imponująca kwota ponad 115 tysięcy złotych!

REKLAMA

Dzisiaj mija termin rozliczenia się lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze zbiórki pieniędzy podczas 26. finału. To była rekordowa kwesta w skali kraju (ponad 81 mln zł), ale także w skali naszego miasta. W ubiegłym roku chełmianie zebrali ponad 54 tys. zł, a w tym roku suma różnego rodzaju wpłat przekroczyła 115 tys. zł!


REKLAMA

Inny rekord dotyczy liczby osób biorących udział w finale, bądź w różny sposób go wspierających. Przypomnijmy, w Chełmie w charakterze wolontariuszy pracowało ponad stu młodych ludzi. Setki kolejnych bezinteresownie ofiarowały swoją pracę, talenty, czas i wsparcie.  Trzynasty rok z rzędu koordynatorem akcji był Automobilklub Chełmski z Grzegorzem Gorczycą na czele. Głównymi sponsorami ponownie były firmy MELIX Zbigniewa Milewskiego i AZART Jana Kwiatkowskiego. Poza tym wystąpili mali i duzi chełmscy artyści, biegacze, motocykliści, „morsy”, restauratorzy i wielu, wielu innych. Chełmianie nie szczędzili grosza do puszek kwestujących.

26. finał WOŚP odbył się w niedzielę 14 stycznia br. Celem zbiórki było wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Neonatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami, wadami wrodzonymi oraz prawidłowym rozwojem dzieci w okresie noworodkowym. Dzięki zbiórkom WOŚP na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło tysiące urządzeń medycznych: inkubatory, stanowiska do resuscytacji noworodków, kardiomonitory, za kwotę ponad 120 mln zł.  Chełmianie mają w tym swój udział.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • feniko
  o 15:12

  AnKa, tak, daj mi pieniądze, które idą na organizację cyrku owsika, to ci udowodnię. Skoro (przykładowo) na ten cyrk idzie 150 mln, a zbierze się 100 to za co więcej zrobisz? Za koszty tego, żeby zebrać 100 mln. Policz wszystko, dokładnie to będziesz wiedziała.

  + 22
  - 22
 • AnKa
  o 13:31

  fenico, „można robic znacznie wiecej”? To pokaż. Zrób.

  + 22
  - 22
 • feniko
  o 13:22

  AnKa, w jaki sposób powiększa? Ile za to „powiększenie” owsik razy przeleci samolotem albo odkupi ile nieużywanego sprzętu od szpitali żeby serduszko przykleić? Za to, co idzie w organizację można zrobić znacznie więcej niż ten pajac zrobi, ale ludzie bezrozumni nie pojmą tego.

  + 22
  - 22
 • AnKa
  o 12:51

  feniko, Twój komentarz jest bez sensu. Przecież ludzie oferowali swoją pracę i czas nie biorąc wynagrodzeń. A więc ich wkład POWIĘKSZA ostateczna sumę.

  + 22
  - 22
 • feniko
  o 11:50

  Podsumujcie ile kosztowało zebranie tej kwoty, tak sumiennie, koszt imprez, pracy ludzkiej, to co wyłożyli sponsorzy żeby się wszystko udało. Po odjęciu tej sumy wyjdzie całe nic albo na minusie. A owsik się cieszy z ludzkiej naiwności i głupoty.

  + 22
  - 22
 • Maria
  o 07:50

  Chełmianie zawsze byli wyjątkowo szczodrzy na wszelkich zbiórka charytatywnych. Ale ten rekord to super sukces.

  + 22
  - 22
 • Michał
  o 17:45

  Brawo Grzesiek!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Jest umowa na nową siedzibę INM
  581
  Hala produkcyjna już gotowa
  661
  Stawiamy na naukę
  429
  Będzie nowa spółka kolejowa
  957
  Komu mandat do PE? Zobacz listy
  982
  REKLAMA