REKLAMA
Rekord chełmskiej Orkiestry
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwa razy więcej pieniędzy niż przed rokiem zebrał chełmski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku to imponująca kwota ponad 115 tysięcy złotych!

Dzisiaj mija termin rozliczenia się lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze zbiórki pieniędzy podczas 26. finału. To była rekordowa kwesta w skali kraju (ponad 81 mln zł), ale także w skali naszego miasta. W ubiegłym roku chełmianie zebrali ponad 54 tys. zł, a w tym roku suma różnego rodzaju wpłat przekroczyła 115 tys. zł!


REKLAMA

Inny rekord dotyczy liczby osób biorących udział w finale, bądź w różny sposób go wspierających. Przypomnijmy, w Chełmie w charakterze wolontariuszy pracowało ponad stu młodych ludzi. Setki kolejnych bezinteresownie ofiarowały swoją pracę, talenty, czas i wsparcie.  Trzynasty rok z rzędu koordynatorem akcji był Automobilklub Chełmski z Grzegorzem Gorczycą na czele. Głównymi sponsorami ponownie były firmy MELIX Zbigniewa Milewskiego i AZART Jana Kwiatkowskiego. Poza tym wystąpili mali i duzi chełmscy artyści, biegacze, motocykliści, „morsy”, restauratorzy i wielu, wielu innych. Chełmianie nie szczędzili grosza do puszek kwestujących.

26. finał WOŚP odbył się w niedzielę 14 stycznia br. Celem zbiórki było wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Neonatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami, wadami wrodzonymi oraz prawidłowym rozwojem dzieci w okresie noworodkowym. Dzięki zbiórkom WOŚP na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło tysiące urządzeń medycznych: inkubatory, stanowiska do resuscytacji noworodków, kardiomonitory, za kwotę ponad 120 mln zł.  Chełmianie mają w tym swój udział.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • feniko
  o 15:12

  AnKa, tak, daj mi pieniądze, które idą na organizację cyrku owsika, to ci udowodnię. Skoro (przykładowo) na ten cyrk idzie 150 mln, a zbierze się 100 to za co więcej zrobisz? Za koszty tego, żeby zebrać 100 mln. Policz wszystko, dokładnie to będziesz wiedziała.

  + 22
  - 22
 • AnKa
  o 13:31

  fenico, „można robic znacznie wiecej”? To pokaż. Zrób.

  + 22
  - 22
 • feniko
  o 13:22

  AnKa, w jaki sposób powiększa? Ile za to „powiększenie” owsik razy przeleci samolotem albo odkupi ile nieużywanego sprzętu od szpitali żeby serduszko przykleić? Za to, co idzie w organizację można zrobić znacznie więcej niż ten pajac zrobi, ale ludzie bezrozumni nie pojmą tego.

  + 22
  - 22
 • AnKa
  o 12:51

  feniko, Twój komentarz jest bez sensu. Przecież ludzie oferowali swoją pracę i czas nie biorąc wynagrodzeń. A więc ich wkład POWIĘKSZA ostateczna sumę.

  + 22
  - 22
 • feniko
  o 11:50

  Podsumujcie ile kosztowało zebranie tej kwoty, tak sumiennie, koszt imprez, pracy ludzkiej, to co wyłożyli sponsorzy żeby się wszystko udało. Po odjęciu tej sumy wyjdzie całe nic albo na minusie. A owsik się cieszy z ludzkiej naiwności i głupoty.

  + 22
  - 22
 • Maria
  o 07:50

  Chełmianie zawsze byli wyjątkowo szczodrzy na wszelkich zbiórka charytatywnych. Ale ten rekord to super sukces.

  + 22
  - 22
 • Michał
  o 17:45

  Brawo Grzesiek!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 023
  Nowe samoloty przekazane studentom
  174
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  653
  Wybierz Społecznika Roku
  346
  Szkoły szykują się do strajku
  415
  REKLAMA