REKLAMA
Rekordowy przemyt
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To największy przemyt papierosów udaremniony w bieżącym roku na granicy w woj. lubelskim. Jego wartość oszacowano na ponad 1,5 mln zł.

REKLAMA

Przemyt udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola i Krajowej Administracji Skarbowej, na terenie kolejowego przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu, 10 grudnia br.


REKLAMA

Papierosy były zapakowane w kartonowe pudła i znajdowały się w jednym z wagonów składu jadącego z Brześcia do Małaszewicz. Ukryte były pomiędzy towarem legalnie wwożonym na teren Unii Europejskiej. W trakcie wielogodzinnej rewizji funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego w Terespolu  wydobyli z wagonu łącznie 110.009 paczek papierosów popularnej na Białorusi marki. Wyroby opatrzone były białoruskimi znakami akcyzy.
Obecnie trwa ustalanie organizatorów przemytu i szczegółowych okoliczności zdarzenia. Rynkowa wartość zajętych papierosów wynosi 1,5 mln złotych. Gdyby taka ilość nielegalnych wyrobów została sprzedana na polskim rynku, skarb państwa straciłby z tytułu nieopłaconych podatków 1,2 mln złotych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA