REKLAMA
Rekordowy przemyt
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To największy przemyt papierosów udaremniony w bieżącym roku na granicy w woj. lubelskim. Jego wartość oszacowano na ponad 1,5 mln zł.

Przemyt udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola i Krajowej Administracji Skarbowej, na terenie kolejowego przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu, 10 grudnia br.


REKLAMA

Papierosy były zapakowane w kartonowe pudła i znajdowały się w jednym z wagonów składu jadącego z Brześcia do Małaszewicz. Ukryte były pomiędzy towarem legalnie wwożonym na teren Unii Europejskiej. W trakcie wielogodzinnej rewizji funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego w Terespolu  wydobyli z wagonu łącznie 110.009 paczek papierosów popularnej na Białorusi marki. Wyroby opatrzone były białoruskimi znakami akcyzy.
Obecnie trwa ustalanie organizatorów przemytu i szczegółowych okoliczności zdarzenia. Rynkowa wartość zajętych papierosów wynosi 1,5 mln złotych. Gdyby taka ilość nielegalnych wyrobów została sprzedana na polskim rynku, skarb państwa straciłby z tytułu nieopłaconych podatków 1,2 mln złotych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 023
Nowe samoloty przekazane studentom
174
Będą stypendia dla najzdolniejszych
653
Wybierz Społecznika Roku
345
Szkoły szykują się do strajku
414
REKLAMA