REKLAMA
Rekrutacja do przedszkoli
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już wkrótce rozpoczną się zapisy dzieci do publicznych przedszkoli. Sprawdźcie jakie warunki trzeba spełnić i co trzeba zrobić aby zapisać dziecko.

Rekrutacja do publicznych przedszkoli dla dzieci nowo zapisujących się do przedszkola rozpocznie się  1 marca i potrwa do 26 marca 2018 r. O miejsce w przedszkolu prowadzonym przez miejski samorząd ubiegać się mogą wyłącznie dzieci mieszkające w naszym mieście. Sama procedura rozpoczyna się od wniosku rodziców i może obejmować dwa etapy weryfikacji kryteriów. Pierwszy  wynika z zapisów ustawy Prawo oświatowe i bierze pod uwagę  m.in.: wielodzietność rodziny; niepełnosprawność kandydata lub jego rodziców, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie. Pełną listę kryteriów ustawowych znajdziecie tutaj.


REKLAMA

Samorząd przewidział także sytuację uzyskania w pierwszej części rekrutacji identycznych wyników przez kilkoro kandydatów.  Jeżeli przedszkole ma nadal wolne miejsca w ramach rekrutacji może zweryfikować między innymi:

– pozostawanie rodziców/opiekunów prawnych kandydata w zatrudnieniu, prowadzenie przez nich działalności gospodarczej, uczących się lub studiujących w systemie dziennym – 10 punktów,
– zadeklarowanie przez rodziców/opiekunów prawnych kandydata korzystania przez niego z pełnej oferty przedszkola na pobyt dłuższy niż 5 godzin – 6 punktów,
– rodzeństwo kandydata kontynuującego edukację przedszkolną w przedszkolu pierwszego wyboru – 3 punkty.

Uwaga

Możecie wybrać 3 przedszkola, do których chcielibyście wysłać swoją pociechę. Pierwsze z nich określane jest placówką pierwszego wyboru. Podpisany wniosek rekrutacyjny o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z wymaganymi załącznikami składacie  w placówce pierwszego wyboru. Wniosek rekrutacyjny będzie dostępny od 1 marca na stronie internetowej. Zwolennicy papierowej formy mogą uzyskać wniosek w sekretariatach przedszkoli.

Opisane wyżej zasady dotyczą wyłącznie rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. Rodzice dzieci już uczęszczających do publicznego przedszkola, muszą jak co roku złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu. Mają na to 7 dni począwszy od od 22 lutego 2018 r.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 649
Ferie. Nie siedź w domu
454
Plac wypięknieje
1 250
Koncepcja programowa na S12
2 293
Zapłacimy za parkingi?
647
REKLAMA