REKLAMA
Remont „12” do negocjacji
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Były oficjalne zapowiedzi terminu rozpoczęcia remontu DK 12 i piękne wizualizacje, a tymczasem… nic się nie dzieje. Wykonawca żąda dodatkowych pieniędzy.

Reklama

Firma BUDIMEX, która wygrała przetarg na wykonanie modernizacji miejskiego odcinka DK 12, zażądała negocjacji warunków umowy i dodatkowych pieniędzy. Chce podniesienia sumy projektu o 28 mln zł!
Firma tłumaczy, że w ostatnim okresie znacznie wzrosły ceny materiałów budowlanych, a także koszty wynagrodzeń dla pracowników. To powoduje, że projekt – wyceniony początkowo na 118 494 169,38 zł – nie może być zrealizowany.

Podczas piątkowej (5 kwietnia) konferencji prasowej wiceprezydent Artur Juszczak stwierdził krótko: Miasta na to nie stać.

Dzisiaj (8 kwietnia) przedstawiciele władz Chełma i firmy Budimex mają zasiąść ponownie do rozmów w sprawie terminu rozpoczęcia inwestycji. Chełmski ratusz uspokaja, że różnica zdań między stronami nie zagraża samej inwestycji. Problemem natomiast pozostaje, jak długo potrwają negocjacje, a tym samym na jak długo odsuną termin rozpoczęcia prac.

Na modernizację czeka ponad 8-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych Chełma czyli pas ulic: Rejowiecka, Rampa Brzeska, Al. Przyjaźni, Wschodnia i Podgórze. Projekt zakłada, że w ciągu 22 miesięcy przebudowywane będą ulice i chodniki, skrzyżowania, wiadukty, pojawią się nowe ścieżki rowerowe i nowe ronda.

O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj.

Z ostatniej chwili:

Poniedziałkowe (8 kwietnia) rozmowy pomiędzy UM Chełm a Budimexem nie przyniosły żadnego rozstrzygnięcia.
Zdaniem władz miasta, inwestycja nie jest zagrożona i zostanie zrealizowana. Jednak wobec braku porozumienia, wciąż nie wiadomo, kiedy się w ogóle rozpocznie.
Miasto nie zamierza też szukać nowego wykonawcy, bo nie ma na to już czasu – zgodnie z projektem, inwestycja musi się zakończyć w 2020 roku.

Napisz komentarz
 • Puknij sie w glowe Sawa jezeli Budimex będzie płacił 😉
  Dobrze jak Chelm z tej awantury wyjdzie bez wiekszych strat

 • No i jakie ustalenia z narady z Budimexem.Czekamy na konkrety.

 • A na oko to Budimex za ten numer powinien chyba z 10% zapłacić.

 • Przecież co roku wszystko idzie w górę i trzeba było sie z tym liczyć wystawiajac całościowa cenę podczas przetargu . Powinno się Budimex pociagnać do odpowiedzialności i do tego naliczyć kare za przesunięcie w czasie z pracą . Nikt nikogo nie zmudza by startował w przetargu i podawał lipną kwotę tylko po to by wygrać a poźniej domagać się większej kasy. Nie dajcie się !

 • xxx,a co ma tu zarządzanie,Budimex szantażuje,i tyle.

 • Bo zarządzać to trzeba umieć.Tamci nic nie robili ale teraz też g..o z tego będzie.Pozostanie wielki wstyd.

 • Czy Budimex to poważna firma.Kiedy wygrała przetarg,proszę o informację.I co nagle obudziła się z ręką w nocniku?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  327
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  248
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  411
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  285
  Miasto zakłada łąki
  333
  REKLAMA