REKLAMA
Remont Rejowieckiej. Najpierw wodociągi
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy miasta nie mogą doczekać się remontu Rejowieckiej. Ledwo pojawili się robotnicy, a już miasto obiegła wieść, że się zaczęło… Tymczasem to dopiero prace przygotowawcze.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło wymianę przyłączy wodociągowych. Roboty będą prowadzone w rejonie ulic: Podgórze, Rejowiecka, Aleja Przyjaźni, Rampa Brzeska i Wschodnia. Modernizacja sieci i przyłączy wodociągowych będzie się wiązała z okresowymi przerwami w dostawach wody i prawidłowym jej ciśnieniem w mieszkaniach przy tych ulicach, ale także przy drogach do nich przyległych. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość.


REKLAMA

Po ekipach MPKG w rejon ulicy Rejowieckiej wkroczą następnie ciepłownicy, gazownicy i energetycy ze swoimi inwestycjami. A wszystko po to, by przygotować teren na wejście ekip Budimexu – głównego wykonawcy inwestycji „Przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm”.

Nic dziwnego, że mieszkańcy miasta tak się niecierpliwią. Wszak umowę z Budimexem miasto podpisało już 14 czerwca 2017 r. Umowa dotyczyła jednak wykonawstwa w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Budimex jest teraz na etapie „zaprojektuj”.

Budimex zdążył już opracować i przedstawić nam do akceptacji koncepcję modernizacji miejskiego odcinka drogi krajowej – mówił Józef Górny, zastępca prezydenta miasta, dla Dziennika Wschodniego. – Teraz kontynuuje prace projektowe. Ma je ukończyć nie później, jak 16 miesięcy po podpisaniu umowy. Termin ten nie jest zagrożony. Prace wyprzedzają założony harmonogram.

Władze miasta oceniają, że pierwsze prace budowlane ruszą na przełomie sierpnia i września tego roku. Z etapem „wybuduj” firma ma się uporać do września 2020 r. Wartość umowy to ponad 118 mln zł.
To duża inwestycja obejmująca ponad 8-kilometrowy pas ulic: Rejowiecką, Rampę Brzeską, Al. Przyjaźni, Wschodnią i Podgórze. Przebudowane zostaną ulice i chodniki, skrzyżowania, wiadukt, pojawią się nowe ścieżki rowerowe, nowe ronda, wiadukt nad torami w kierunku Włodawy. Na inwestycję miasto dostało dofinansowanie w ramach konkursu Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Za Inwestycje Chełm publikujemy harmonogram prac:

Zdjęcie użytkownika Inwestycje Chełm.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 12:42

  Kilka razy organizowano dyskusje nad projektem budzetu miasta I nie publikowano go przed dyskusja.Ta ekipa tak robi.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 12:37

  gunio,a wiesz ile kosztowal park wodny I ile kosztuje biezaca eksploatacja?

  + 22
  - 22
 • gunio
  o 08:20

  Jezeli najpierw kladzie się stabilizacje a potem nawierzchnie i nastepnie zrywa sie wszystko zeby polozyc kanalizacje to ja chce wiedziec ile publicznych pieniedzy poszlo sie j…. i kto pojdzie za to siedziec?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 06:00

  A propos Mlyna.Od lat slychac narzekania muzealnikow I regionalistow na brak odpowiedniego obiektu.Teraz podobno problem z forsa na remont kaplicy Sw.Mikolaja.
  W Chelmie chyba wszystko robi sie punktowo,od przypadku do przypadku.Nawet drzew nie sadzi sie na miare minimalnych potrzeb.
  Frustracja,moze,ale dlaczego tylko narzekanie na mnie,ze narzekam.Czy nie ma w Chelmie kilkudziesieciu osob,ktore nie beda myslec tylko o korycie wladzy,a zaczna myslec o Chelmie?Zbierzmy sie.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 05:48

  Podstawowym konkretem jest to,ze mamy w Chelmie ok.100 km ulic,a brak harmonogramu inwestycji I remontow.Czy konieczne bylo rondo przed US,chyba sa bardziej konieczne miejsca,przy braku forsy w kasie.Od lat apeluje o taki harmonogram.Od lat sa rozmaite projekty na Mlyn przy Lubelskej,I co nic,a to obiekt dosc tani,a podobno wart remontu,zamiast tego remont amfiteatru,konieczny?A ile rocznie bedzie kosztowac eksploatacja?A park wodny,czy biedne miasto bylo na to stac?Przygotowalem szkic Pomyslu na Chelm,ale nawet nie mam komu go oddac,bo nie widze zadnej partii,ani grupy,ktora mysli kompleksowo o Chelmie,bo tylko chca wladzy.

  + 22
  - 22
 • Mariusz K.
  o 19:54

  Już spieszę z wyjaśnieniem. Owszem zaistniała sytuacja wydaje się absurdalna, bo dużo pieniędzy zostało wydanych na ten odcinek od ronda do skrzyżowania ze szpitalną, ale zwracam uwagę, że remont zakończył się w sierpniu 2016 roku, zaś o tym, że miasto pozyska fundusze na przebudowę dwunastki było bardziej wiadomo na przełomie listopada/grudnia 2016 roku. Oczywiście starania w tej kwestii prowadzone były dużo wcześniej. Nie zmienia to faktu, że w końcu przebudują cały ten tragiczny „szlak”, a my po prostu mogliśmy się cieszyć od dwóch lat chociaż jednym dobrym kilometrem Rejowieckiej. I nie, wcale nie jestem adwokatem władzy. Po prostu pewnych kwestii nie da się przewidzieć na 100%, zaś ciągłe narzekanie też niczego dobrego nie wprowadza. Panie Andrzeju S., nie raz pan wytyka błędy obecnej władzy (z resztą w wielu przypadkach słusznie), mówi Pan też o potrzebie działania i podjęciu jakiejś inicjatywy, ale jak się przyglądam, to wypowiedzi przez Pana prezentowana mają charakter… Cóż jakiejś sfrustrowanej osoby. Jeśli wspomina się ciągle o konieczność jakiegoś przedsięwzięcia, to wypadałoby w końcu ogłosić chociaż jakiś szkic działań. Konkrety, konkrety proszę, a kto wie, może i ja dołączę.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 13:59

  gunio,oni chca wladzy,a wyobraznie my mamy

  + 22
  - 22
 • gunio
  o 08:56

  Niedawno była remontowana Rejowiecka i znowu do remontu? czy ktoś w mieście nad tym panuje?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 08:19

  Przylacza to problem tez Kolejowej

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  596
  Wybierz Społecznika Roku
  320
  Szkoły szykują się do strajku
  363
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 443
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 104
  REKLAMA