REKLAMA
Remont Rejowieckiej. Najpierw wodociągi
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy miasta nie mogą doczekać się remontu Rejowieckiej. Ledwo pojawili się robotnicy, a już miasto obiegła wieść, że się zaczęło… Tymczasem to dopiero prace przygotowawcze.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło wymianę przyłączy wodociągowych. Roboty będą prowadzone w rejonie ulic: Podgórze, Rejowiecka, Aleja Przyjaźni, Rampa Brzeska i Wschodnia. Modernizacja sieci i przyłączy wodociągowych będzie się wiązała z okresowymi przerwami w dostawach wody i prawidłowym jej ciśnieniem w mieszkaniach przy tych ulicach, ale także przy drogach do nich przyległych. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA

Po ekipach MPKG w rejon ulicy Rejowieckiej wkroczą następnie ciepłownicy, gazownicy i energetycy ze swoimi inwestycjami. A wszystko po to, by przygotować teren na wejście ekip Budimexu – głównego wykonawcy inwestycji „Przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm”.

Nic dziwnego, że mieszkańcy miasta tak się niecierpliwią. Wszak umowę z Budimexem miasto podpisało już 14 czerwca 2017 r. Umowa dotyczyła jednak wykonawstwa w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Budimex jest teraz na etapie „zaprojektuj”.

Budimex zdążył już opracować i przedstawić nam do akceptacji koncepcję modernizacji miejskiego odcinka drogi krajowej – mówił Józef Górny, zastępca prezydenta miasta, dla Dziennika Wschodniego. – Teraz kontynuuje prace projektowe. Ma je ukończyć nie później, jak 16 miesięcy po podpisaniu umowy. Termin ten nie jest zagrożony. Prace wyprzedzają założony harmonogram.

Władze miasta oceniają, że pierwsze prace budowlane ruszą na przełomie sierpnia i września tego roku. Z etapem „wybuduj” firma ma się uporać do września 2020 r. Wartość umowy to ponad 118 mln zł.
To duża inwestycja obejmująca ponad 8-kilometrowy pas ulic: Rejowiecką, Rampę Brzeską, Al. Przyjaźni, Wschodnią i Podgórze. Przebudowane zostaną ulice i chodniki, skrzyżowania, wiadukt, pojawią się nowe ścieżki rowerowe, nowe ronda, wiadukt nad torami w kierunku Włodawy. Na inwestycję miasto dostało dofinansowanie w ramach konkursu Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Za Inwestycje Chełm publikujemy harmonogram prac:

Zdjęcie użytkownika Inwestycje Chełm.

Komentarze

 • Andrzej S
  o 12:42

  Kilka razy organizowano dyskusje nad projektem budzetu miasta I nie publikowano go przed dyskusja.Ta ekipa tak robi.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA