REKLAMA
Renata Piątkowska przyjeżdża do dzieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Renata Piątkowska to znana i ceniona autorka książek dla dzieci. 9 listopada przyjedzie do Chełma, by spotkać się ze swoimi czytelnikami.

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza dzieci szkół podstawowych na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską (na zdjęciu). Odbędzie się w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) w piątek, 9 listopada 2018 r.

REKLAMA

Spotkanie zaplanowano dla dwóch grup wiekowych:
klasy 5-8, godz. 8.30 „Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły” – książka nominowana do nagrody IBBY, wpisana na Złotą Listę.
Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z Malalą, jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało Pokojową Nagrodę Nobla w 2015 r. oraz Konwencją Praw Dziecka.
klasy 2-4, godz. 10.15 „Biuro detektywistyczne dziurka od klucza, czyli jak zostać detektywem” – spotkanie z elementami warsztatowymi.


REKLAMA

Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmowane są telefonicznie pod nr 82 564 55 29 (Wypożyczalnia dla Dzieci ChBP). Liczba miejsc ograniczona. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek R. Piątkowskiej (20-25 zł).

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską odbędzie się w ramach projektu „Czytam, bo lubię” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich ponad trzydzieści. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: ” Przecinek i Kropka’ oraz „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”,statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K. Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hala produkcyjna już gotowa
441
Stawiamy na naukę
320
Będzie nowa spółka kolejowa
892
Komu mandat do PE? Zobacz listy
904
Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
581
REKLAMA