REKLAMA
Rower miejski: za rok, może dwa…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Realizacja projektu rower miejski znów się oddala. Nowe władze Chełma unieważniły przetarg na dostawę jednośladów, bo okazały się za drogie.

Reklama

Nasi Czytelnicy uważnie śledzili wszelkie informacje dotyczące uruchomienia Chełmskiego Roweru Miejskiego. Projekt nabrał rumieńców pod koniec ubiegłego roku, kiedy miasto ogłosiło przetarg na „dostawę systemu roweru miejskiego i gminnego dla zadania w ramach przedsięwzięcia Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”.

Nasz portal donosił wówczas:

(..) przy sprzyjających okolicznościach – rowery miejskie pojawią się w Chełmie około maja 2019 roku. (Więcej przeczytacie tutaj).

Niestety, w grudniu minionego roku przetarg został unieważniony. Jak poinformował media prezydent Jakub Banaszek, okazało się, że rowery nowszej generacji są tańsze od tych starszych. Szczegóły dotyczące przetargu (w tym dokument o unieważnieniu postępowania) znajdziecie tutaj.
Konkurs zatem zostanie rozpisany jeszcze raz. Procedury są długotrwałe, stąd w ratuszu spodziewają się, że montaż stacji roweru miejskiego mógłby się rozpocząć nie wcześniej niż we wrześniu lub październiku, a więc już na koniec sezonu rowerowego. Stąd nowy, prawdopodobny termin uruchomienia systemu to wiosna 2020 roku.

***

Przypomnijmy, że projekt systemu Chełmski Rower Miejski (opracowany jeszcze za rządów Agaty Fisz) zakładał powstanie 17 stacji rowerowych, w tym 14 w mieście oraz po jednej w Kamieniu, nad Zalewem Żółtańce i w Janowie. Łącznie do dyspozycji mieszkańców miało być 170 rowerów, w tym tandemy, rowery przystosowane do przewozu małych dzieci czy tzw. rowery towarowe ‚cargo’. Wartość zamówienia opiewała na około 1,7 mln złotych.

Napisz komentarz
 • Redakcjo,popracuj nad tym tematem,oświeć nas.

 • Ja mam spore wątpliwości,ale warto poznać doświadczenie innych miast podobnej wielkości.Może są takie.

 • Powinno się skończyć na unieważnieniu i braku kolejnego przetargu. Rower miejski nie ma sensu w tym mieście.

 • A może Szanowna Redakcja ma materiały na ten temat.

 • Jeżeli będzie cud i zechce ktoś dyskutować merytorycznie,to mam pytanie- czy i jak rowery miejskie działają w miastach wielkości zbliżonej do Chełma,ile procent korzysta,no i ile to kosztuje miasto?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA