REKLAMA
Rower miejski: za rok, może dwa…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Realizacja projektu rower miejski znów się oddala. Nowe władze Chełma unieważniły przetarg na dostawę jednośladów, bo okazały się za drogie.

REKLAMA

Nasi Czytelnicy uważnie śledzili wszelkie informacje dotyczące uruchomienia Chełmskiego Roweru Miejskiego. Projekt nabrał rumieńców pod koniec ubiegłego roku, kiedy miasto ogłosiło przetarg na „dostawę systemu roweru miejskiego i gminnego dla zadania w ramach przedsięwzięcia Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”.


REKLAMA

Nasz portal donosił wówczas:

(..) przy sprzyjających okolicznościach – rowery miejskie pojawią się w Chełmie około maja 2019 roku. (Więcej przeczytacie tutaj).

Niestety, w grudniu minionego roku przetarg został unieważniony. Jak poinformował media prezydent Jakub Banaszek, okazało się, że rowery nowszej generacji są tańsze od tych starszych. Szczegóły dotyczące przetargu (w tym dokument o unieważnieniu postępowania) znajdziecie tutaj.
Konkurs zatem zostanie rozpisany jeszcze raz. Procedury są długotrwałe, stąd w ratuszu spodziewają się, że montaż stacji roweru miejskiego mógłby się rozpocząć nie wcześniej niż we wrześniu lub październiku, a więc już na koniec sezonu rowerowego. Stąd nowy, prawdopodobny termin uruchomienia systemu to wiosna 2020 roku.

***

Przypomnijmy, że projekt systemu Chełmski Rower Miejski (opracowany jeszcze za rządów Agaty Fisz) zakładał powstanie 17 stacji rowerowych, w tym 14 w mieście oraz po jednej w Kamieniu, nad Zalewem Żółtańce i w Janowie. Łącznie do dyspozycji mieszkańców miało być 170 rowerów, w tym tandemy, rowery przystosowane do przewozu małych dzieci czy tzw. rowery towarowe ‚cargo’. Wartość zamówienia opiewała na około 1,7 mln złotych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 19:34

  Redakcjo,popracuj nad tym tematem,oświeć nas.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 13:40

  Ja mam spore wątpliwości,ale warto poznać doświadczenie innych miast podobnej wielkości.Może są takie.

  + 22
  - 22
 • Dżej
  o 12:59

  Powinno się skończyć na unieważnieniu i braku kolejnego przetargu. Rower miejski nie ma sensu w tym mieście.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 08:55

  A może Szanowna Redakcja ma materiały na ten temat.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 12:48

  Jeżeli będzie cud i zechce ktoś dyskutować merytorycznie,to mam pytanie- czy i jak rowery miejskie działają w miastach wielkości zbliżonej do Chełma,ile procent korzysta,no i ile to kosztuje miasto?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  725
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 378
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 528
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 794
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 251
  REKLAMA