REKLAMA
Rowerem z Holandii do Chełma, aby pomóc chorej Kamili
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianin Karol Tomaszewski pokona 1481 kilometrów na rowerze dla chorej Kamili.

Karol mieszka w miejscowości Zeewolde. Pod koniec sierpnia wybierze się w podroż do Chełma. Nie będzie to zwykła wyprawa. Trasę zamierza pokonać rowerem. W ten sposób chce pomóc chorej Kamili. Młoda kobieta na bardzo rzadką chorobę genetyczną: nocną napadową hemoglobinurię. Swój projekt rowerzysta nazwał XBike – Karol TomaszewskiWciąż poszukuje sponsorów.

Chcę udowodnić coś samemu sobie, ale przede wszystkim chcę podarować pieniądze potrzebującej. Póki co nie jest to wielką suma. Ledwo 2000 zł. Ale mam w Holandii życzliwych znajomych, którzy również zechcą coś wyłożyć. Do startu jeszcze sporo czasu, więc i fundusz na pewno się powiększy – mówi Karol.

Jak zapewnia, planuje już kolejny wyjazd, trochę dłuższy wyjazd. Za rok wybiera się na Gibraltar, by wziąć udział w memoriale gen. Władysława Sikorskiego.


REKLAMA

Wszystko aby pomagać. I tak w kółko… Wiem że nie pomogę wszystkim, ale niech będzie to jak największa liczba ludzi. Mam już sponsorów na rower, osprzęt oraz odzież na której będą wydrukowane loga firm, które wezmą udział w akcji – mówi.

Dotychczas swoje wsparcie zadeklarowało dwóch holenderskich sponsorów – drukarnia „De Zeven2” z Harderwijk i sklep rowerowy „Westerlaken” z Zeewolde.

Wszystkich – osoby fizyczne czy firmy, które zechcą wspomóc akcję Karola Tomaszewskiego, prosimy jest o kontakt mailowy: [email protected] lub przez stronę na Facebooku.

Więcej o Kamili i jej chorobie przeczytasz tutaj. 

 

 

Napisz komentarz

 • Ewa
  o 22:57

  Karol szacunek wielki 😃 Przeczytałam historię Kamili jest silną dziewczyną ma wspaniałą rodzinę modlę się o nią będzie dobrze

  + 22
  - 22
 • Karol Tomaszewski
  o 11:22

  Dobra wiadomosc, poniewaz dzisiaj do projektu dolaczyl kolejny sponsor 🙂 takze wszystko idzie do przodu. Juz niedlugo bedzie mozna oglac moj kanal na Youtube, gdzie zobaczycie filmy z przygotowan, calej podrozy oraz z roznych spotkan np. z Kamila:)

  + 22
  - 22
  • Mateusz Grzeszczuk
   o 14:46

   Cieszymy się! 🙂

   + 22
   - 22
 • Monika Pietrzak
  o 11:13

  Jestem siostra rodzona Kamili dzięki wielkie Karol jesteś wspaniałym człowiekiem o złotym SERCU

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA