REKLAMA
Rusza festiwal Kolory Muzyki
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przez trzy kolejne wakacyjne weekendy będziemy bawili się w Chełmie na festiwalu Kolory Muzyki. Przyjadą gwiazdy – Cleo, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska, Sarsa oraz Ms. Obsession. W programie są też dwie zupełnie nowe propozycje.

Dwa lata temu tradycyjne obchody Dni Chełma zastąpiono trwającym trzy tygodnie festiwalem Kolory Muzyki. Czy wszystkim przypadła do gustu ta zmiana? Jak festiwal będzie wyglądać w tym roku?


REKLAMA

– Przygotowujemy dwa wydarzenia, które z uwagi na różnorodność gatunków muzyki znakomicie wpiszą się w ideę festiwalu. Chcemy, aby imprezy te jak najbardziej angażowały publiczność i przynajmniej w części opierały się na lokalnych muzykach – mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury odpowiadającego za realizację Festiwalu Kolory Muzyki.

Pierwszym z nowych wydarzeń będzie, planowana już na najbliższą sobotę, 21 lipca, biesiada pn. „Reczka, Rzeczka i Poleczka”, która będzie miała charakter rodzinnego pikniku utrzymanego w stylu folkowo-ludowym. Występom kapel towarzyszyć będzie m.in. degustacja polskich specjałów kulinarnych, stoiska z twórczością folklorystyczną, gry, konkursy i zabawy.

Kolejną nową imprezą będzie Retro Potańcówka „Pardon, to tu?”, która tydzień później, 28 lipca, przeniesie nas w barwne lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku sprawiając, że przez chwilę poczujemy się jak w międzywojennym Chełmie. Do tańca przygrywać będzie nowo powstała chełmska Orkiestra z Kina Corso złożona w większości z muzyków, których pamiętamy z projektu Opole Osiemdziesiąt. Zobaczcie zapowiedź.

Szczegółowy program Festiwalu Kolory Muzyki 2018:

Weekend I (Park Miejski)
20 lipca – piątek- Andrzej Piaseczny (support: Ms. Obsession)

21 lipca – sobota – „Reczka, Rzeczka i Poleczka”
– Rokiczanka, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Uroczysko z Krasnostawskiego Domu Kultury, Łopieńczacy z Gminnego Ośrodka Kultury w Łopenniku Górnym

Weekend II (Plac Łuczkowskiego)
27 lipca – piątek- Kasia Kowalska

28 lipca – sobota –  „Pardon, to tu?”
– Retro Potańcówka – 2,5 godziny zabawy tanecznej w stylu międzywojennym w wykonaniu chełmskich muzyków. W programie również nauka podstawowych kroków tanga, polki i foxtrota

Weekend III (ul. Strażacka – przy kinie Zorza)
3 sierpnia – piątek – Cleo

4 sierpnia – sobota – Sarsa

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • APB
  o 13:42

  Rokiczanka dała czadu !

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  596
  Wybierz Społecznika Roku
  320
  Szkoły szykują się do strajku
  363
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 443
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 104
  REKLAMA