REKLAMA
Rusza remont Kolejowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kolejny odcinek ulicy Kolejowej w Chełmie zostanie wyremontowany. Miasto właśnie podpisało umowę z wykonawcą na realizację prac.

Reklama

Remont obejmie około 1,1-kilometrowy odcinek Kolejowej – od al. Piłsudskiego do ul. Przemysłowej.
Prace realizowane będą w ramach unijnego projektu przygotowanego razem z Łuckiem na Ukrainie. Projekt nazywa się „Poprawa bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury drogowej Chełma i Łucka” i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej. Wartość całego projektu opiewa na 10 mln zł, z czego miasta partnerskie otrzymają dofinansowanie ze środków UE w wysokości 90%.
Więcej o projekcie pisaliśmy tutaj.

Jak zmieni się Kolejowa?

Modernizacja polegać będzie głownie na wymianie nawierzchni jezdni. Wymienione zostaną także chodniki i oświetlenie. Wzdłuż ulicy powstaną nowa ścieżka rowerowa i miejsca parkingowe. Przebudowane zostaną niektóre skrzyżowania, a także kanalizacja deszczowa, sieć teletechniczna, a na koniec wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe.
Przetarg na wykonanie remontu wygrało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Włodawa Spółka z o.o. z partnerem – Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów S.A.

 

Napisz komentarz
 • Ja nie muszę mieć samochodu,a więc tylko kałuże mnie irytują i hałas klap.

 • A mnie krew zalewa, bo chyba znowu zawieszenie w mojej audiczce do roboty…

 • Samochodów sporo,a klapy studzienek klapia.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Remont Kolejowej dwukrotnie wypadal z programu jak to sie mowi do trzech razy sztuka. Wazne zeby w koncu sie udalo troche samochodow tam jezdzi.

 • Zapowiedzi remontu Kolejowej to historia ostatnich kilkunastu lat.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Kiedys cala Kolejowa az do Oblonskiej byla planowana do remontu w ramach programu UE by ua pl. Dobrze jezeli zrobia teraz ten odcinek ze skrzyzowaniem Pilsudskiego. Moze wreszcie ktos uporządkuje plac dworcowy i postawi smietniczki. Pewnie dalsza czesc Kolejowej w kolejnych edycjach programu. Mam nadzieje ze jeszcze bedzie chodzil bo po tej inwazji szwedzkich emigrantow to nie wiem czy ktos nas jeszcze tam powaznie traktuje.
  Chociaz moja byc moze przyszla synowa przenosi sie ze Szwecji do Polski i chce sie zajac handlem nieruchomosciami dla tych emigrujacych Szwedow, hehe.

 • A teraz czekam na informację – kiedy w końcu centralny kawałek Kolejowej?

 • A CO Z REJOWIECKĄ ???

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  210
  USC i magistrat do remontu
  441
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 039
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 250
  Miasto kupiło młyn
  1 218
  REKLAMA