REKLAMA
Ruszyła budowa kolumbarium
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na cmentarzu komunalnym w Chełmie rozpoczęła się budowa kolumbarium. Koszt tej budowy to blisko 1, 9 mln zł.

Pod koniec czerwca MPGK podpisało umowę z wykonawcą tego zadania – firmą kamieniarską Road Memory z Grabowca i jej partnerem – Usługi Remontowo Budowlane – Bielan Krzysztof z Zamościa. Budowa potrwa dwa lata.

REKLAMA

MPGK w Chełmie jest jednym z pierwszych zarządców cmentarzy w naszym województwie, którzy realizują taką inwestycję – mówi Zbigniew Matuszczak, prezes MPGK.

Na terenie chełmskiego kolumbarium będzie mogło być pochowanych nawet do 2 tysięcy osób. Zostanie ono usytuowane przy bramie cmentarza od strony ul. Emilii Plater.


REKLAMA

Nie jest to jedyne przedsięwzięcie realizowane przez MPGK na cmentarzu przy ul. Mościckiego. Właśnie powstało 146 grobów dwumiejscowych i 74 groby trzymiejscowe. Jeszcze jesienią ubiegłego roku wybudowano nowe alejki.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Nowy rozkład jazdy CLA
312
Będzie więcej połączeń kolejowych
646
Dreszera i Ceramiczna do remontu
822
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 471
Spółki miejskie. Czas działań
1 574
REKLAMA