REKLAMA
Ruszyły zapisy na olimpiadę WOS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kto chce wziąć udział w V Młodzieżowej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie, może się już zgłosić. Termin: do 25 października!

Reklama

Szkoły podstawowe z całej Polski mogą zgłaszać uczniów 7. i 8. klas do ogólnopolskiego konkursu – Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Termin: do 25 października br. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem przewodnim „Polska i jej otoczenie międzynarodowe a wyzwania współczesnego świata”. Najlepsi zawodnicy i ich opiekunowie merytoryczni otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe, w tym cenny sprzęt multimedialny. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie to ogólnopolski i trzyetapowy konkurs realizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – organizatora konkursów i olimpiad przedmiotowych dla młodzieży ze szkół z całej Polski (m.in. Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości oraz Olimpiady Przedsiębiorczości, która ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju).

Celem zawodów jest poszerzanie wiedzy, kształtowanie umiejętności i promowanie postaw, które umożliwiają pełne i efektywne uczestnictwo młodych ludzi w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Udział w zawodach ma zwiększać zainteresowanie uczniów sprawami publicznymi, uczyć dyskutować w sposób uwzględniający różnorodne opinie, a także przygotowywać do samodzielnego i niezależnego myślenia o wydarzeniach i procesach zachodzących na szczeblu lokalnym, krajowym, europejskim i globalnym.

Na laureatów V edycji Olimpiady czekają wspaniałe nagrody, w tym wartościowy sprzęt multimedialny oraz upominki z limitowanej serii MO!WOS.

W naszej Olimpiadzie doceniamy także trud i wysiłek nauczycieli włożony w przygotowania uczniów do zawodów! Atrakcyjne nagrody rzeczowe czekają także na opiekunów merytorycznych najlepszych uczniów – zachęcają organizatorzy.

Zainteresowani uczniowie i nauczyciele znajdą więcej informacji na stronie www.mowos.pl. Tam też dostępny jest regulamin oraz formularz rejestracyjny.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
255
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
412
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
Miasto zakłada łąki
342
REKLAMA