REKLAMA
Rząd da na stołówki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nawet 80 tys. zł będą mogły otrzymać samorządy na doposażenie istniejących stołówek szkolnych lub zorganizowanie nowych.

REKLAMA

Dofinansowanie będzie mogło być przyznane na zorganizowanie nowych stołówek szkolnych, doposażenie i adaptację już działających oraz tych, które obecnie nie funkcjonują, ale mogą zostać uruchomione. Na ten cel samorządy mogą dostać z programu do 80 tys. zł. Możliwe będzie także uzyskanie wsparcia na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni). W tym przypadku maksymalne dofinansowanie wyniesie 25 tys. zł.


REKLAMA

Wsparcie finansowe będzie udzielane wyłącznie na realizację jednego z tych działań, a każdy z organów prowadzących w czasie trwania programu może otrzymać rządowe pieniądze tylko raz dla danej szkoły. Warunkiem otrzymania dotacji jest zapewnienie przez gminę 20 proc. wkładu własnego.

Wnioski o udzielenie wsparcia finansowego samorządy będą składały do wojewody właściwego ze względu na siedzibę szkoły. Na złożenie wniosku będzie czas do 30 kwietnia.

Do końca czerwca pieniądze trafią do samorządu. Wakacje to dobry moment na remonty w szkołach – podkreśla Anna Zalewska, minister edukacji.

Realizacja modułu 3 Programu jest planowana na pięć kolejnych lat. Z budżetu państwa będzie na ten cel przeznaczonych 200 mln zł, po 40 mln zł w każdym roku.

Źródło: kurier.pap.pl.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Leon
  o 07:48

  Nowo powołani przez Prezydenta Banaszka prezesi miejskich spółek nie wróżą nic lepszego. Szkoda że nowy Prezydent najpier zapewnia stołki dla kolegów a nie stawia na fachowców.

  + 22
  - 22
 • KOD
  o 19:27

  Podziękowania dla czerwonej Pani Agatki co taki bajzel zostawiła każda spółka miejska zadłużona

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  725
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 378
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 528
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 794
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 251
  REKLAMA