REKLAMA
Rząd da na stołówki
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nawet 80 tys. zł będą mogły otrzymać samorządy na doposażenie istniejących stołówek szkolnych lub zorganizowanie nowych.

Dofinansowanie będzie mogło być przyznane na zorganizowanie nowych stołówek szkolnych, doposażenie i adaptację już działających oraz tych, które obecnie nie funkcjonują, ale mogą zostać uruchomione. Na ten cel samorządy mogą dostać z programu do 80 tys. zł. Możliwe będzie także uzyskanie wsparcia na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni). W tym przypadku maksymalne dofinansowanie wyniesie 25 tys. zł.


REKLAMA

Wsparcie finansowe będzie udzielane wyłącznie na realizację jednego z tych działań, a każdy z organów prowadzących w czasie trwania programu może otrzymać rządowe pieniądze tylko raz dla danej szkoły. Warunkiem otrzymania dotacji jest zapewnienie przez gminę 20 proc. wkładu własnego.

Wnioski o udzielenie wsparcia finansowego samorządy będą składały do wojewody właściwego ze względu na siedzibę szkoły. Na złożenie wniosku będzie czas do 30 kwietnia.

Do końca czerwca pieniądze trafią do samorządu. Wakacje to dobry moment na remonty w szkołach – podkreśla Anna Zalewska, minister edukacji.

Realizacja modułu 3 Programu jest planowana na pięć kolejnych lat. Z budżetu państwa będzie na ten cel przeznaczonych 200 mln zł, po 40 mln zł w każdym roku.

Źródło: kurier.pap.pl.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Leon
  o 07:48

  Nowo powołani przez Prezydenta Banaszka prezesi miejskich spółek nie wróżą nic lepszego. Szkoda że nowy Prezydent najpier zapewnia stołki dla kolegów a nie stawia na fachowców.

  + 22
  - 22
 • KOD
  o 19:27

  Podziękowania dla czerwonej Pani Agatki co taki bajzel zostawiła każda spółka miejska zadłużona

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
  124
  Ferie. Nie siedź w domu
  229
  Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
  493
  Wiosną ruszy budowa galerii
  1 464
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  4 081
  REKLAMA