REKLAMA
Na scenie: „Głupcy z Chełma”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nową premierę zapowiada Teatr Ziemi Chełmskiej. 17 listopada br.  wystawi „Głupców z Chełma” – spektakl na podstawie opowiadań noblisty Izaaka Beshevisa Singera.

REKLAMA

Scenariusz napisał Marcin Wąsowski, on też zajął się reżyserią. Całość oparta jest na opowiadaniach Izaaka Beshevisa Singera – pisarza, dzięki któremu legendy o chełmskich Żydach poznał cały świat.


REKLAMA

Czeka nas widowisko pełne muzyki, tańca i humoru, angażujące na scenie blisko 30 osób (aktorzy, chór, tancerze, zespół muzyczny)! – zapowiadają twórcy przedstawienia.

W obsadzie zobaczymy znanych i lubianych: Agnieszkę Szkodę, Magdę Pick, Basię Szarwiło, Sławoja Czarnotę, Zbigniewa Moskala, Przemysława Gąsiorowicza, Mirosława Majewskiego i innych. Będzie także zespół muzyczny i chór pod dyrekcją Bogdana Depty oraz tancerze Estrady Dziecięcej.

Premierę zaplanowano na 17 listopada br., o godz. 19, w sali widowiskowej ChDK. Bilety po 30 zł są już w sprzedaży.  Więcej

***

Przypomnijmy, że Teatr Ziemi Chełmskiej jest jednym z najstarszych teatrów amatorskich w Europie. Rozpoczął działalność w 1906 r., a potem nieprzerwanie przez 85 lat wystawiał spektakle, pracował nad repertuarem, tworzył kulturalną atmosferę Chełma. W tym czasie amatorzy wystawili ponad 220 sztuk, zagrali ponad tysiąc przedstawień. W działalność teatru zaangażowanych było około 400 osób.

Po śmierci Czesława Dopieralskiego w 1992 r. funkcjonowanie  sceny zawieszono. Reaktywację zapoczątkowała w 2002 roku grupa „Tydzień Czasu”, w której grali (związani do dziś z TZCh) Barbara Szarwiło i Sławoj Czarnota. Premiera spektaklu „Radcy Pana Radcy” w 2010 roku stała się przełomem w historii chełmskiego teatru. Już pod szyldem Teatru Ziemi Chełmskiej artyści wystawiają – z wielkim powodzeniem – do dziś (m.in. „Pannę Maliczewską”, „Opowieść wigilijną”, „Kota w butach”, „Polowanie na łosia”, „Mayday”, „Kolację dla głupca”, „Pułapkę na myszy”, „Weekend z R”, „A niech to gęś kopnie”). Są też twórcami festiwalu teatralnego OSPTA – Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich.

 

 

 

 

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA