REKLAMA
Segregacja śmieci nadal stanowi problem
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 60 proc. mieszkańców Chełma nie jest dobrze poinformowanych o nowych sposobach segregowania śmieci, a 32 proc. ma pozytywną ocenę w tym zakresie. Tylko 17 proc. badanych ocenia nowy system segregacji jako łatwiejszy  – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie portalu chełmski.eu.

Od chwili wprowadzenia nowych zasad segregacji odpadów wkrótce minie trzy miesiące. Uznaliśmy, że to dobry moment by zapytać mieszkańców naszego miasta jak sobie radzą z nowymi regulacjami. O przeprowadzenie profesjonalnego badania zwróciliśmy się do firmy badawczej. Oto czego się dowiedzieliśmy.


REKLAMA

Badanie metodą wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego przeprowadzone zostało na reprezentatywnej grupie mieszkańców Chełma  w dniach 1-15 marca.

Na pytanie:

Czy jesteś dobrze poinformowany o nowych sposobach segregowania śmieci?

Tak odpowiedziało 12% badanych, raczej tak 20%. 59 proc. badanych negatywnie oceniło  swoją wiedzę. Przy czym jednoznacznie nie wskazało 25 proc. , a raczej nie 34%.  Pozostałe 9% badanych nie miało zdania.

 

Drugie pytanie jakie zadano mieszkańcom brzmiało:

Jakie było główne  źródło informacji o segregacji?

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jako główne źródło informacji wskazało 41%, ogólnie pojmowane media 23%,  znajomych 9%,  inne 12%. Co ciekawe aż 15% ankietowanych nie ma w tej kwestii żadnego zdania.

 

Nie nastrajają optymistycznie wnioski wypływające z odpowiedzi na ostatnie zadane pytanie –

Czy uważasz iż nowy system segregacji jest trudniejszy?

Okazuje się bowiem, że aż 71 proc. Chełmian jest przekonanych, że nowy system segregacji jest trudniejszy niż ten który obowiązywał przed 1 stycznia 2018.  Odpowiedź zdecydowanie tak wskazało 46 proc. badanych. Raczej tak odpowiedziało kolejne 25 proc. respondentów.  Tylko 7 proc. chełmian  nowy system ocenia jako łatwiejszy, a 11 proc. stwierdza, że jest raczej łatwiejszy.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Milena
  o 13:17

  A dlaczego mają być dobrze poinformowanie jak MPGK nie informuje. A miato tylko bierze pieniądze i nic go nie obchodzi. Popatrzcie na gminę Chełm. Tam wójt dba o mieszkańców. Są m.in. kontenery za darmo.

  + 22
  - 22
 • Renata
  o 18:14

  Za mało jest worków na śmieci dla domków jednorodzinnych.

  + 22
  - 22
 • Grzesiek
  o 11:18

  Problem stanowią wiecznie przepełnione pojemniki na papier na Osiedlu Słoneczne. Chyba moce przerobowe MPGK są za małe.

  + 22
  - 22
 • Mirka
  o 14:52

  Dlaczego w gminie Chełm płacą mniej i dodatkowo dostają pojemniki za darmo? A też odbiera MPGK.

  + 22
  - 22
 • Anna
  o 14:49

  Ta nowa segregacja to bałagan w domu. Nie dość że płacimy, to jeszcze sami musimy segregować.

  + 22
  - 22
 • Adrian
  o 17:05

  Ten kto wymyślił ten podział segregacji jest niezdrowy na umyśle. Wsadzać jedne śmieci do bio, trawe liście do zielonych, a odpadki mokre do jeszcze innego worka. Jak przecież wszystko to prawie to samo, same organiczne odpadki. A plastik i metal to juz spoko, można razem je zmieszać

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 033
  Nowe samoloty przekazane studentom
  176
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  657
  Wybierz Społecznika Roku
  348
  Szkoły szykują się do strajku
  419
  REKLAMA