REKLAMA
Sesja budżetowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na ostatnią w tym roku sesję zbierają się 28 grudnia br. chełmscy radni. Najważniejszym punktem programu będzie uchwalenie budżetu miasta na rok 2018.

Reklama

Ostatnie w tym roku posiedzenie chełmskiej Rady Miasta upłynie na debacie nad najważniejszym dokumentem czyli budżetem miasta na rok 2018. Projekt budżetu Chełma jest znany od ponad miesiąca. Na przełomie listopada i grudnia br.  mieszkańcy mogli go konsultować na spotkaniach w swoich osiedlach.

Podczas jutrzejszej dyskusji dodatkowo przedstawiona zostanie opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej nt. projektu budżetu Chełma oraz przedstawicieli stałych komisji RM.

Nadto w programie sesji znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. nadania nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w 2017 roku. Dowiemy się zatem, kto tym razem uhonorowany zostanie Nagrodą KAJ-a czyli Nagrodą im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego.

Radni nadadzą też nazwę nowemu rondu u zbiegu ulic Obłońskiej i Zielnej. Będzie się teraz nazywać Rondo Honorowych Dawców Krwi.

Nieoficjalnie wiemy, że podczas jutrzejszej sesji z samorządem pożegna się Stanisław Mościcki, dotychczasowy wiceprezydent miasta. Zdecydował się odejść na emeryturę. Mościcki pełnił tę funkcję przez ostatnie 10 lat. Był odpowiedzialny za sprawy miejskiej kultury, oświaty i sportu. Jak wcześniej wielokrotnie zapowiadała prezydent, do końca kadencji samorządu nie zamierza powoływać nowej osoby na stanowisko wiceprezydenta.

XXXIV sesja VII kadencji Rady Miasta Chełm rozpocznie się 28 grudnia 2017 r., o godz. 13, w sali nr 1 UM przy Lubelskiej 65.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do UM, by posłuchać, jak nad naszymi sprawami pracują ludzie, którym powierzyliśmy nasze miasto.

 

Napisz komentarz
 • A gdzie i kiedy został opublikowany projekt budżetu,aby tzw.zwykli mieszkancy mogli się z nim zapoznać.To chyba jest obowiązek projektodawcy.

 • Brawo, chełmianin. Umiesz przepisać słownik!

 • Longin Bożeński znowu wyjdzie?

 • Ciekaw jestem jak zagłosują radni opozycyjni.

  HA !! Co to jest opozycja?

  podpowiadam:

  OPOZYCJA
  1. «przeciwstawienie się komuś lub czemuś»
  2. «grupa ludzi wewnątrz parlamentu lub poza nim, mająca odmienne niż rząd poglądy i broniąca ich wszelkimi dostępnymi środkami»
  3. «przeciwieństwo dwóch pojęć, idei itp.»
  4. «położenie, w którym planeta obserwowana z Ziemi znajduje się po przeciwnej stronie sfery niebieskiej niż Słońce i zarazem najbliżej Ziemi»
  5. «w szermierce: zabezpieczenie ręki gardą»
  6. «w szachach: przeciwstawne położenie królów, gdy stoją na jednej linii i na polach tej samej barwy»

  KJONSTRUKTYWNA OPOZYCJA «ugrupowanie polityczne, które nie tylko krytykuje działania rządu, ale także przedstawia konkretny program zmian»
  Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
  633
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  328
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  255
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  412
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  286
  REKLAMA