REKLAMA
Sesja budżetowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na ostatnią w tym roku sesję zbierają się 28 grudnia br. chełmscy radni. Najważniejszym punktem programu będzie uchwalenie budżetu miasta na rok 2018.

Reklama

Ostatnie w tym roku posiedzenie chełmskiej Rady Miasta upłynie na debacie nad najważniejszym dokumentem czyli budżetem miasta na rok 2018. Projekt budżetu Chełma jest znany od ponad miesiąca. Na przełomie listopada i grudnia br.  mieszkańcy mogli go konsultować na spotkaniach w swoich osiedlach.

Podczas jutrzejszej dyskusji dodatkowo przedstawiona zostanie opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej nt. projektu budżetu Chełma oraz przedstawicieli stałych komisji RM.

Nadto w programie sesji znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. nadania nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w 2017 roku. Dowiemy się zatem, kto tym razem uhonorowany zostanie Nagrodą KAJ-a czyli Nagrodą im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego.

Radni nadadzą też nazwę nowemu rondu u zbiegu ulic Obłońskiej i Zielnej. Będzie się teraz nazywać Rondo Honorowych Dawców Krwi.

Nieoficjalnie wiemy, że podczas jutrzejszej sesji z samorządem pożegna się Stanisław Mościcki, dotychczasowy wiceprezydent miasta. Zdecydował się odejść na emeryturę. Mościcki pełnił tę funkcję przez ostatnie 10 lat. Był odpowiedzialny za sprawy miejskiej kultury, oświaty i sportu. Jak wcześniej wielokrotnie zapowiadała prezydent, do końca kadencji samorządu nie zamierza powoływać nowej osoby na stanowisko wiceprezydenta.

XXXIV sesja VII kadencji Rady Miasta Chełm rozpocznie się 28 grudnia 2017 r., o godz. 13, w sali nr 1 UM przy Lubelskiej 65.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do UM, by posłuchać, jak nad naszymi sprawami pracują ludzie, którym powierzyliśmy nasze miasto.

 

Napisz komentarz
 • A gdzie i kiedy został opublikowany projekt budżetu,aby tzw.zwykli mieszkancy mogli się z nim zapoznać.To chyba jest obowiązek projektodawcy.

 • Brawo, chełmianin. Umiesz przepisać słownik!

 • Longin Bożeński znowu wyjdzie?

 • Ciekaw jestem jak zagłosują radni opozycyjni.

  HA !! Co to jest opozycja?

  podpowiadam:

  OPOZYCJA
  1. «przeciwstawienie się komuś lub czemuś»
  2. «grupa ludzi wewnątrz parlamentu lub poza nim, mająca odmienne niż rząd poglądy i broniąca ich wszelkimi dostępnymi środkami»
  3. «przeciwieństwo dwóch pojęć, idei itp.»
  4. «położenie, w którym planeta obserwowana z Ziemi znajduje się po przeciwnej stronie sfery niebieskiej niż Słońce i zarazem najbliżej Ziemi»
  5. «w szermierce: zabezpieczenie ręki gardą»
  6. «w szachach: przeciwstawne położenie królów, gdy stoją na jednej linii i na polach tej samej barwy»

  KJONSTRUKTYWNA OPOZYCJA «ugrupowanie polityczne, które nie tylko krytykuje działania rządu, ale także przedstawia konkretny program zmian»
  Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA