REKLAMA
Skiba z autobiografią
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krzysztof Skiba, lider kultowej formacji Big Cyc, przyjeżdża 11 kwietnia do Chełma. Tym razem w charakterze autora biografii.

Reklama

W czwartek, 11 kwietnia, o godzinie 18.00, gościem spotkania autorskiego w Chełmskiej Bibliotece Publicznej będzie Krzysztof Skiba, jeden z liderów kultowej formacji Big Cyc, człowiek kultury alternatywnej, współtwórca słynnej Pomarańczowej Alternatywy i trójmiejskiej sceny Lalamido oraz autor autobiografii „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W swojej autobiografii Skiba rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego Lalamido.

Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje Big Cyca. Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla – czytamy na stronie wydawcy.

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej ChBP przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
51
Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
639
Będzie ciasno na Rejowieckiej
332
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
259
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
414
REKLAMA