REKLAMA
Smak i zapach starego Chełma
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nostalgiczną podróż w czasie proponuje Stowarzyszenie WeRwA. Jej celem jest   stary Chełm. W sobotę 18 listopada br. na uczestników czekać będą obrazy, smaki, opowieści i miejska muzyka.

W ramach festiwalu „Cały świat to jeden wielki Chełm” – finansowanego przez Miasto Chełm i Województwo Lubelskie – mieliśmy już okazję uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach i koncertach. Teraz organizatorzy zaproponowali niezwykłą podróż po naszym mieście. To już ostatnia odsłona festiwalu.Przeniesiemy się nieco w czasie za sprawą archiwalnych zdjęć Chełma i filmów. Dawne smaki przypomną potrawy przygotowane według starych przepisów. Będzie również koncert folkloru miejskiego w wykonaniu kapeli „Kataryna” oraz estradowa wersja znanego i lubianego programu radiowego „Kroniki miasta” Elizy Kudelskiej-Nowosad i Zbigniewa Lubaszewskiego.

Uczestnicy zmierzą się w konkursie rozpoznawania obiektów minionego Chełma na zdjęciach Lecha Radwańskiego. Najlepsi dostaną oryginalne nagrody ufundowane przez firmę SUNgraf.

Impreza rozpocznie się w sobotę 18 listopada br., o godz. 17.30, w kawiarni artystycznej Decaffencja. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wyborczy wieczór
2 316
Pomoc dla niepełnosprawnych na wybory
315
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
4 943
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 584
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 373
REKLAMA