REKLAMA
Smak i zapach starego Chełma
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nostalgiczną podróż w czasie proponuje Stowarzyszenie WeRwA. Jej celem jest   stary Chełm. W sobotę 18 listopada br. na uczestników czekać będą obrazy, smaki, opowieści i miejska muzyka.

W ramach festiwalu „Cały świat to jeden wielki Chełm” – finansowanego przez Miasto Chełm i Województwo Lubelskie – mieliśmy już okazję uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach i koncertach. Teraz organizatorzy zaproponowali niezwykłą podróż po naszym mieście. To już ostatnia odsłona festiwalu.


REKLAMA

Przeniesiemy się nieco w czasie za sprawą archiwalnych zdjęć Chełma i filmów. Dawne smaki przypomną potrawy przygotowane według starych przepisów. Będzie również koncert folkloru miejskiego w wykonaniu kapeli „Kataryna” oraz estradowa wersja znanego i lubianego programu radiowego „Kroniki miasta” Elizy Kudelskiej-Nowosad i Zbigniewa Lubaszewskiego.

Uczestnicy zmierzą się w konkursie rozpoznawania obiektów minionego Chełma na zdjęciach Lecha Radwańskiego. Najlepsi dostaną oryginalne nagrody ufundowane przez firmę SUNgraf.

Impreza rozpocznie się w sobotę 18 listopada br., o godz. 17.30, w kawiarni artystycznej Decaffencja. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878.

 

Napisz komentarz

REKLAMA
Galeria Chełm – jest pozwolenie na budowę
3 382
Powraca temat kopalni: „Rząd jest za tym, aby tutaj była szybka inwestycja”
1 485
Dlaczego rosną straty PUM
2 164
Budżet obywatelski nie interesuje młodych
1 064
300+ na start do szkoły. Można już składać wnioski
835
REKLAMA