REKLAMA
Śmieci po nowemu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od wczoraj obowiązują nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów. Zmiana nakłada na nas obowiązek oddzielnego zbierania papieru. Segregując odpady musimy je odkładać do czterech różnych pojemników.

Według nowych regulacji, od 1 stycznia w pojemniku/worku niebieskim gromadzimy papier, w zielonym – szkło, żółtym – metale i tworzywa sztuczne, brązowym – odpady biodegradowalne. Na przykład resztki jedzenia, czy skorupki jajek. Nie może tu jednak być kości! Te trafią wraz ze zużytymi papierowymi ręcznikami czy chusteczkami higienicznymi do tzw. frakcji mieszanej. To nie koniec komplikacji – do brązowych worków będziemy także wrzucać odpady zielone, np. zebrane na działce liście. Trzeba pamiętać, że nie powinien to  być ten sam worek, w którym są już resztki żywności.


REKLAMA

Staranność w segregacji jest bardzo ważna. Jeżeli pracownicy MPGK odbierając śmieci zauważą, że zostały źle posegregowane, mogą nasze śmieci sfotografować, a potem zażądać wyższej zapłaty za wywóz.

Wszystkie te zmiany nie mają żadnego wpływu na wysokość opłat za wywóz nieczystości. Tak jak w poprzednim roku,  jeśli segregujemy śmieci zapłacimy 11 zł od osoby, lub 17 zł od osoby za wywóz odpadów niesegregowanych.

Harmonogram wywozu śmieci w 2018 roku z zabudowy jednorodzinnej.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Michał
  o 09:58

  Rzeczywiście to potężne wyzwanie z tą nową segregacji. Może by miasto coś z tym zrobiło?

  + 22
  - 22
 • Magda
  o 09:42

  MPGK to czysty monopol. Oni nie mają pojęcia co to znaczy świadczyć usługi. Jak w komunie. Żadnej informacji o bardzo skomplikowanym systemie zwrotu śmieci.

  + 22
  - 22
 • Zenek
  o 09:37

  Nowe kierownictwo MPGK z nowym/starym prezesem nie przygotowane jest wcale do zmiany zasad. Żadnych pojemników zero informacji. Wiedzą tyko jak brać pieniądze.

  + 22
  - 22
 • Romek
  o 09:27

  A gdzie jakaś kampania informacyjna ze strony miasta i MPGK?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Minister Brudziński w Chełmie
  733
  Jest nowy skarbnik miasta
  4 299
  Trwa druga sesja Rady Miasta
  1 184
  Pierwsza sesja pełna niespodzianek
  2 181
  Mamy nowe władze miasta
  2 433
  REKLAMA