REKLAMA
Spółki miejskie. Czas działań
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nadchodzi czas decyzji kierunkowych, które trzeba będzie podjąć. To w związku z sytuacją miejskich spółek. O MPEC i PUM dyskutowano na ostatniej sesji Rady Miasta Chełm.

REKLAMA

W przypadku Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w najbliższym czasie poważnie rozważany będzie wariant sprzedaży udziałów w przedsiębiorstwie w postępowaniu przetargowym.
MPEC, z uwagi m.in. na standardy emisyjne, które nakładają unijne dyrektywy, musi przejść odpowiednią modernizację. Jeżeli spółka nie przeprowadzi odpowiednich działań ocenianych na kilkadziesiąt milionów złotych, to po 1 stycznia 2023 roku (do tego dnia podobne przedsiębiorstwa mają czas na przeprowadzenie właściwych inwestycji), spółka w zasadzie nie będzie mogła funkcjonować.


REKLAMA

W tym miejscu warto nadmienić, że ani Miasto Chełm, ani MPEC nie dysponują środkami finansowymi, które pozwoliłby przeprowadzić tego typu przedsięwzięcie – informuje ratusz.

Jeżeli chodzi o Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych czyli spółkę, która znajduje się w zdecydowanie najtrudniejszej sytuacji finansowej, zapadła decyzja o złożeniu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego. Celem postępowania jest uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika. Na podstawie przepisów prawa restrukturyzacyjnego, sanacja umożliwia dłużnikowi przeprowadzenie działań sanacyjnych oraz zawarcie układu po sporządzeniu i zatwierdzeniu spisu wierzytelności. To czynności prawne i faktyczne, które zmierzają do poprawy sytuacji ekonomicznej dłużnika i mają na celu przywrócenie mu zdolności do wykonywania zobowiązań, przy jednoczesnej ochronie przed egzekucją.

Do sprawy powrócimy.
Całość debaty dotyczącej MPEC i PUM można obejrzeć na nagraniu stanowiącym zapis obrad sesji Rady Miasta Chełm z 2 sierpnia (zdjęcie): https://youtu.be/Q8lJD2q1abs?t=1399

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Ewa
  o 14:30

  Kkt. Co chodzi o słynną Wspólnotę z Trubakowskiej to swietnie sobie radzi mimo mącenia tych , którzy razem z Tywoniukiem i Kendzierawskim dzialali na szkodę wspólnoty. Jest zarządca przymusowy.Pum oddaje dokumenty i teraz dopieto sie zacznie ROZLICZANIE bo 3.5 miliona zl.które zostały utracone przez te osoby.ktoś będzie musiał zwrócić na konto wspólnoty 😁

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 10:48

  Max,aleś się do mnie przypisał.

  + 22
  - 22
 • max
  o 09:13

  Tak ty Sawa TY! Wszyscy to mówią że jesteś jego doradzcą, dlatego chłopaczyna tak beznejdziejnie rządzi.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 00:41

  Ja Banaszkowi?

  + 22
  - 22
 • kkt
  o 23:50

  Sawa słyszałem że doradzasz Banaszkowie podwyżki tak coś ze 100%, na wszystkim.
  Bo potrzebna kasa na twoje projekty!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 15:46

  Podwyżki muszą być,bo jest inflacja.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będzie więcej połączeń kolejowych
  621
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  787
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 452
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 564
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 817
  REKLAMA