REKLAMA
Spotkajmy się z Kazimierzem Orłosiem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kazimierz Orłoś – autor „Cudownej meliny” – spotka się w sobotę z czytelnikami. To będzie spotkanie wirtualne, a jego organizatorem jest Fundacja Kamena1933.

Reklama

Jeden z najważniejszych polskich pisarzy współczesnych, Kazimierz Orłoś , wybierał się w tym roku do Chełma na spotkanie z czytelnikami. Pech jednak chciał, że termin wypadł na koniec marca i… z wiadomych przyczyn, zeszło do tej pory. Ale pisarz pamiętał o złożonej obietnicy.
To nie będzie bezpośrednia rozmowa, ale przecież powoli oswoiliśmy kontakty zdalne.
Tym razem, za pośrednictwem sieci, zapraszamy na spotkanie, które organizuje Fundacja Kamena1933.

To będzie spotkanie z cyklu Współczesna Polska Proza. Na kanale YouTube Fundacji Kazimierz Orłoś opowie o swoich literackich początkach, cenzurze, współpracy z paryską „Kulturą” oraz najnowszych projektach. O wszystkim usłyszycie już w sobotę, 11 lipca, o godzinie 18:00.

Zapraszamy!

***

Działalność twórców Fundacji Kamena1933 nawiązuje do dorobku 20-lecia międzywojennego i wydawanego w Chełmie czasopisma Kamena. Piszą:

Nasza misja skupiać się będzie wokół zagadnień kluczowych dla kulturowej tożsamości Chełma. Tożsamości, która wyrasta przecież z różnorodności. Wielokulturowości. Wyróżniającym się na tym tle zjawiskiem była z pewnością działalność kręgu twórców czasopisma „Kamena”. Nasze spojrzenie chcemy zatem opierać o ich dorobek, poszerzając jednocześnie o projekty związane z odtworzeniem atmosfery tamtego czasu.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA