REKLAMA
Spotkania Chóralne w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znakomite chóry wkrótce wystąpią w Krasnymstawie. Zaśpiewają w ramach spotkań chóralnych ,,Con Amore”.

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 5 listopada o godz. 16.00 na spotkania chóralne „Con Amore”. W kościele pw. św. Franciszka Ksawerego wystąpią dwa chóry z Lubelszczyzny: Pueri Cantores Lublinenses i Tarna-Vox. Wstęp wolny.

Reklama

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany w 2015 roku. Pueri Cantores, nawiązując do wielowiekowej tradycji chórów chłopięcych w kościołach, wykonuje śpiewy podczas uroczystych liturgii. W 2015 roku podczas Kongresu Pueri Cantores w Poznaniu został włączony do zrzeszenia w Polskiej i Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores. Obecnie chór liczy 70 osób i stale pojawiają się nowi kandydaci, od których wymaga się nie tylko dobrego słuchu muzycznego i czystego głosu, ale też umiejętności śpiewania w języku łacińskim. Tradycją stały się coroczne warsztaty i rekolekcje dla chórzystów na Węgrzech.

Tarna-Vox powstał przed czterema laty i działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Tarnawatka. W stale powiększającym się repertuarze chóru znajdują się utwory patriotyczne, religijne i żartobliwe – oparte na muzyce ludowej, a ostatnio też rozrywkowej. Tarna-Vox koncertował w wielu miejscach w Polsce i poza jej granicami, m.in. w Bułgarii, na „Balkan Folk Fest”, otrzymał tytuł „The best of the best”, czyli chóru „Najlepszego z najlepszych”, a w lipcu tego roku uczestniczył w Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych w czeskiej Pradze.

Wydarzenie jest częścią przeprowadzanego przez KDK projektu „Kultura z Wami!”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
254
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
412
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
Miasto zakłada łąki
342
REKLAMA