REKLAMA
Spotkanie autorskie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Angelika Kuźniak – laureatka nagrody Grand Press – przyjeżdża do Chełma. Zapraszamy na spotkanie autorskie do ChBP.

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z reporterką i pisarką Angeliką Kuźniak, które odbędzie się w poniedziałek 28 maja br. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki.


REKLAMA

Angelika Kuźniak jest autorką książki pt. „Krótka historia o długiej miłości”, napisanej wspólnie z Eweliną Karpacz Oboładze, wydanej w 2018 r. Jest to niezwykła opowieść o związku łączniczki i żołnierza Polski Podziemnej, których uczucie narodziło się w stalinowskim więzieniu.
Pisarka opublikowała również biografię „Stryjeńska. Diabli nadali”, za którą była nominowana do Literackiej Nagrody Nike (2016 r.). Jest także autorką książek poświęconych Ewie Demarczyk i romskiej poetce Papuszy. W książce „Marlene” przedstawiła postać piosenkarki i aktorki Marleny Dietrich, uwzględniając jej pobyty w Polsce i znajomość ze Zbigniewem Cybulskim.

Angelika Kuźniak od lat współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, publikując głównie w magazynie reporterów „Duży Format”. Reporterka została trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press dla najlepszych polskich dziennikarzy. W 2009 r. zdobyła nagrodę im Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad z noblistką Hertą Müller.

Zapraszamy na spotkanie autorskie w poniedziałek, 28 maja, godz. 18, sala widowiskowa ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 023
Nowe samoloty przekazane studentom
174
Będą stypendia dla najzdolniejszych
653
Wybierz Społecznika Roku
345
Szkoły szykują się do strajku
414
REKLAMA