REKLAMA
Spotkanie z pisarką
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Bożena Gorska opowie o Kresach w bibliotece PWSZ w Chełmie. Zapraszamy na poniedziałkowe spotkanie z pisarką.

REKLAMA

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską, które odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia.  Autorka pisze o dawnych Kresach RP, a jej najnowsza książka Rzeczpospolita Krzemieniecka albo Nowe Ateny Wołyńskie, opowiada o słynnym Liceum Krzemienieckim na Wołyniu.
Wcześniej spod jej pióra wyszła biografia Krzemieńczanin, traktująca o zapomnianym poecie Zygmuncie Janie Rumlu. Na marginesie, to ten sam Rumel, który został niedawno patronem chełmskiego Placu Dworcowego. Pisaliśmy o tym tutaj. Biografia Rumla została ogłoszona książką października 2008 roku i uhonorowana nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej.
W roku 2012 autorka przygotowała do druku opatrzony esejem tomik Sny młodzieńcze, sny lunatyczne zawierający wiersze odkrytego przez nią nieznanego poety z Krzemieńca Feliksa Łańcuckiego. Sama od 1983 roku też pisze wiersze. Jej tomik Bywam ukazał się w roku 2016 w Bibliotece „Galerii”.


REKLAMA

Bożena Gorska jest absolwentką warszawskiej polonistyki. Publikowała eseje w „Przeglądzie Humanistycznym”, „Miesięczniku Literackim”, „Tekstach”, „Galerii”, „Znad Wilii”. Przez kilka lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego. Jest współautorką sześciu podręczników szkolnych.

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską. Po spotkaniu będzie możliwość kupienia jej najnowszej książki, opatrzonej autografem autorki. Początek spotkania o godz. 17, poniedziałek, 9 kwietnia br.,  siedziba biblioteki PWSZ, Pocztowa 54.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
983
REKLAMA