REKLAMA
Spotkanie z pisarką
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Bożena Gorska opowie o Kresach w bibliotece PWSZ w Chełmie. Zapraszamy na poniedziałkowe spotkanie z pisarką.

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską, które odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia.  Autorka pisze o dawnych Kresach RP, a jej najnowsza książka Rzeczpospolita Krzemieniecka albo Nowe Ateny Wołyńskie, opowiada o słynnym Liceum Krzemienieckim na Wołyniu.
Wcześniej spod jej pióra wyszła biografia Krzemieńczanin, traktująca o zapomnianym poecie Zygmuncie Janie Rumlu. Na marginesie, to ten sam Rumel, który został niedawno patronem chełmskiego Placu Dworcowego. Pisaliśmy o tym tutaj. Biografia Rumla została ogłoszona książką października 2008 roku i uhonorowana nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej.
W roku 2012 autorka przygotowała do druku opatrzony esejem tomik Sny młodzieńcze, sny lunatyczne zawierający wiersze odkrytego przez nią nieznanego poety z Krzemieńca Feliksa Łańcuckiego. Sama od 1983 roku też pisze wiersze. Jej tomik Bywam ukazał się w roku 2016 w Bibliotece „Galerii”.


REKLAMA

Bożena Gorska jest absolwentką warszawskiej polonistyki. Publikowała eseje w „Przeglądzie Humanistycznym”, „Miesięczniku Literackim”, „Tekstach”, „Galerii”, „Znad Wilii”. Przez kilka lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego. Jest współautorką sześciu podręczników szkolnych.

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską. Po spotkaniu będzie możliwość kupienia jej najnowszej książki, opatrzonej autografem autorki. Początek spotkania o godz. 17, poniedziałek, 9 kwietnia br.,  siedziba biblioteki PWSZ, Pocztowa 54.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 023
Nowe samoloty przekazane studentom
174
Będą stypendia dla najzdolniejszych
653
Wybierz Społecznika Roku
346
Szkoły szykują się do strajku
415
REKLAMA