REKLAMA
Sprawcy brutalnych napadów za kratkami
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Aresztowano czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Do przestępstw doszło niedawno w powiecie chełmskim. Sprawcy nocą wdarli się do kilku domów i grożąc pozbawieniem życia, okradli właścicieli z pieniędzy i kosztowności. 

Wszyscy czterej zatrzymani mężczyźni to obywatele Ukrainy – mieszkańcy obwodu wołyńskiego  – w wieku 17, 18, 20 i 35 lat.


REKLAMA

Z ustaleń śledczych wynika, że napastnicy pod osłoną nocy, w różnych konfiguracjach osobowych, dwukrotnie w maju, a także w minionym tygodniu, wdarli się na teren kilku prywatnych posesji. Wykorzystując sen domowników, siłą obezwładnili ich i skrępowali. Sprawcy byli brutalni i bezwzględni. W stosunku do swoich ofiar posługiwali się niebezpiecznymi przedmiotami, by wymusić wydanie gotówki. W ten sposób ich łupem padły spore kwoty pieniędzy, lecz także kosztowności – biżuteria, sztućce, monety kolekcjonerskie itp.

Sprawą ustalenia i zatrzymania napastników zajęli się chełmscy kryminalni. Pod koniec minionego tygodnia policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Chełmie oraz KWP w Lublinie zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o napady. To obywatele Ukrainy, którzy wpadli w ręce policjantów w momencie, gdy kierowali się w stronę przejścia granicznego, by uciec poza granice Polski.

Cała czwórka została osadzona w policyjnym areszcie, zaś policjanci pracowali dzień i noc, by wykonać z zatrzymanymi niezbędne czynności procesowe. W miniony weekend zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chełmie, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z wnioskiem o tymczasowy areszt podejrzani trafili przed oblicze sądu, który aresztował ich na trzy miesiące.
Za popełnione przestępstwo – rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia – kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Jacek
  o 09:08

  Ważne, żeby klawisze dopilnowali aby koledzy spod celi wiedzieli co te rezuny robiły Polakom i ładnie im za to „podziękowali”.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
  124
  Ferie. Nie siedź w domu
  229
  Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
  493
  Wiosną ruszy budowa galerii
  1 464
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  4 081
  REKLAMA