REKLAMA
Sprawdź, gdzie można kąpać się bezpiecznie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Można się spokojnie kąpać w Jeziorze Białym, ale też w starorzeczu Bugu w Bytyniu. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie opublikowała listę bezpiecznych kąpielisk.

Na mapie można znaleźć wszystkie kąpieliska na terenie woj. lubelskiego, które przebadała WSSE i gdzie wodę uznano za zdatną do kąpieli. Wyniki badań okazały się porównywalne z tymi z minionego roku. Część akwenów nie została jednak dopuszczona do użytku dla amatorów wodnych szaleństw. Powód jest prozaiczny – lokalne samorządy nie zatrudniły ratowników. Dlatego też tych miejsc nie znajdziemy na mapie. Stan wody stacja weryfikuje co tydzień. Co siedem dni aktualizowany jest też „serwis kąpieliskowy” na stronie internetowej, gdzie możemy na bieżąco kontrolować zmiany.


REKLAMA

W naszym regionie możemy się kąpać w zbiornikach retencyjnych: Żółtańce, Staw, Dębowy Las, Natalin, Husynne, Biały Rów, Maczuły, w Gliniankach Horodyskich w Chełmie, w starorzeczu Bugu w Bytyniu oraz w jeziorach: Rotcze i Białe w Okunince (kąpieliska: Świtezianka I, Astur, Instal – Rusałka).

Napisz komentarz

REKLAMA
REKLAMA