REKLAMA
Sprawdź, czy na pewno jesteś na liście
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, czy nadal jesteś w rejestrze wyborców w swojej miejscowości.

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

REKLAMA

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co zrobić?

Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców. Jeżeli nie, złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Państwowej Komisji Wyborczej lub Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych. KBW przygotowało także filmy z instruktażem, jak sobie poradzić z umieszczeniem swojego nazwiska w rejestrze wyborców.

Filmy – w wersji dla osób niesłyszących i w wersji bez tłumacza migowego – znajdują się na kanale PKW i KBW na Youtube. Zobaczcie!

Ponieważ do wyborów samorządowych jest jeszcze czas, chcemy zachęcić Wyborców, by teraz właśnie, a nie w ostatniej chwili, sprawdzili, czy ich nazwisko jest w rejestrze wyborców. Jest to szczególnie ważne dla osób, które przeprowadzały się, wyjeżdżały do pracy czy szkoły w innej miejscowości – mówi Anna Godzwon z biura prasowego KBW.

Komentarze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA