REKLAMA
Sprzątajmy po pieskach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Psie stacje pojawiły się w kilku punktach Chełma. To powinno ułatwić właścicielom czworonogów sprzątanie po pupilach.

Reklama

Wielu właścicieli psów nie zdaje sobie sprawy, że sprzątanie kup pupila to ich obowiązek. Chodzi nie tylko o konsekwencje w postaci mandatu (nawet 500 zł), estetykę otoczenia, ale przede wszystkim o odpowiedzialność za zdrowie innych ludzi i zwierząt.
Często słyszy się tłumaczenia, „mały piesek – mała szkoda”, „nie mam gdzie wyrzucić torebki z odchodami”, „sprzątanie to obowiązek służb miejskich”.
Tymczasem sprzątanie po piesku jest obowiązkiem i powinno być nawykiem każdego właściciela. Psie odchody to nic estetycznego, poza tym mogą zawierać larwy pasożytów, które z kolei stanowią zagrożenie dla ludzi. zwłaszcza dzieci, a także dla innych zdrowych zwierząt.

Do tej pory chełmski samorząd proponował właścicielom psów darmowe „psie pakiety” czyli specjalne, biodegradowalne woreczki do zbierania psich odchodów. Były do odbioru w Urzędzie Miasta. Pod koniec minionego roku takie pakiety znalazły się także w „psich stacjach” rozlokowanych w kilku punktach miasta. Urządzenia pełnią rolę dystrybutora „psich pakietów” i jednocześnie pojemnika na zużyte woreczki. Każda stacja jest wyposażona w czytelną instrukcję obsługi.

Psie stacje pojawiły się w kilku lokalizacjach na terenie Chełma:
– skwer przy ul. Szarych Szeregów
– skwer przy pomniku T. Kościuszki
– skwer przy ul. Mickiewicza/ul. Sienkiewicza
– łącznik ul. Starościńskiej z ul. Jedność
– Ogródek Jordanowski
– Park Miejski przy ul. Lubelskiej
– Międzyosiedlowy Park Polan przy ul. ks. Mrozka
– Park XXX-lecia na Górze Chełmskiej

W przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego na Osiedle Cementowni trafi 13 nowych „psich stacji”. Darmowe „psie pakiety” cały czas są też dostępne w Urzędzie miasta – wydają je pracownicy Departamentu Komunalnego. Każdy zawiera 100 biodegradowalnych woreczków.

Napisz komentarz
 • Warto również zwrócić uwagę na to, że psy często uciekają od właścicieli. Najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji byłby lokalizator, spójrzcie: http://www.calmean.com Dzięki niemu będziemy mogli zlokalizować psa i szybko go odnaleźć.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  205
  USC i magistrat do remontu
  435
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 026
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 240
  Miasto kupiło młyn
  1 212
  REKLAMA