REKLAMA
Stadion będzie modernizowany
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowe trybuny, zadaszenie oraz modernizacja bieżni – to prace, które będą realizowane na chełmskim stadionie. Postępowanie na wyłonienie projektanta już zostało ogłoszone.

Samorząd chce, by stadion miejski przy I Puku Szwoleżerów stał się bardziej atrakcyjny dla piłkarzy i lekkoatletów, a także dla kibiców.

REKLAMA

– Zakres opracowania obejmować ma przede wszystkim zadaszenie zarówno wschodniej, jak i zachodniej trybuny – mówi prezydent Agata Fisz. – Powstanie również droga dojazdowa do obiektu od ul. Starościńskiej oraz nowa trybuna dla gości zlokalizowana na północnej stronie korony stadionu.

W planach jest też modernizacja bieżni, skoczni do skoku w dal, w wzwyż, do trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą oraz rozbiegu do rzutu oszczepem.

Stadion zostanie także wyposażony w nowy system nagłośnienia oraz dodatkowe kamery monitoringu. Rozstrzygnięcie ogłoszonego na początku lutego postępowania powinno nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Jak przewidują urzędnicy, sam proces projektowania potrwać może kilka miesięcy, co jednak nie zmienia faktu, iż prace na stadionie ruszą w tym roku.

Samorząd w tegorocznym budżecie ma zaplanowane środki na modernizację oświetlenia stadionu oraz prace naprawcze na trybunie zachodniej. Gdy będzie gotowa dokumentacja techniczna, wraz z kosztorysem wszystkich pozostałych prac, inwestycja zostanie podzielona na zadania i sukcesywnie realizowana. Prezydent Fisz dodaje, że na część zadań być może uda się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie.

Planowane przez miasto prace będą kolejnym etapem rozbudowy i modernizacji największego w mieście stadionu. W ostatnich latach wybudowano tam m.in. nową zachodnią trybunę, pełnowymiarowe boisko treningowe oraz budynek szatniowo-biurowy.

Komentarze

 • Andrzej S
  o 05:22

  Wybory się zbliżają i dla każdego coś miłego.A forsy brak.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA