REKLAMA
Stare przystanki, nowe nazwy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Aż 39 przystanków Chełmskich Linii Autobusowych zmieni nazwy. Ma to ułatwić pasażerom podróżowanie miejską komunikacją i orientację w terenie.

Właśnie weszła w życie październikowa uchwała Rady Miasta w sprawie wprowadzenia tych zmian. Projekt wyszedł od miejskich urzędników. Niektóre z nich były konieczne. Np. zmieniła się nazwa ulicy I Armii Wojska Polskiego na ulicę Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, zatem musiały się też zmienić nazwy wszystkich przystanków autobusowych wzdłuż tej drogi.


REKLAMA

Inne zmiany od początku budzą kontrowersje. Uwzględniają one nazwy obiektów handlowych i obiektów użyteczności publicznej, w pobliżu których ulokowane są przystanki. Podróżni niebawem na przystankach zobaczą nazwy m.in.: Lidl, Vendo Park, KFC, McDonald’s, Chełmski Park Wodny.

Niektórym radnym nie podobały się te propozycje. Brakowało przekonującego uzasadnienia, czemu w danym miejscu jest nazwa np. Lidl, a nie innej firmy. Nadto radni opozycji dowodzili, że umieszczanie nazw firm komercyjnych w przestrzeni publicznej jest rodzajem kryptoreklamy. Wyróżnione w ten sposób firmy winny w zamian wnieść jakieś opłaty lub dołożyć się do utrzymania przystanków.

Większość radnych przegłosowała jednak zmiany. W ten sposób miejskie autobusy zatrzymywać się będą na starych  przystankach, ale z nowymi nazwami. Wykaz wszystkich zmian znajdziecie tu. Chełmskie Linie Autobusowe nie podają, kiedy uporają się z wymianą wszystkich tabliczek na przystankach i ile to będzie kosztować.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Slawek
  o 07:36

  Radni zaczęliby pilnować miejskiej kasy bo przez spółki Fiszowej wyciekają miliony.

  + 22
  - 22
 • Tomek
  o 18:53

  Zbierają już kasę na wybory.

  + 22
  - 22
 • Górka.
  o 18:52

  A gdzie konsultacje społeczne?! Czy władze miasta i radni to już nie muszą pytać o nic mieszkańców?

  + 22
  - 22
 • Adam
  o 18:49

  To totalny skandał. Żeby nazywać przystanki nazwami firm. To reklama za którą te firmy muszą zapłacić. A jak np. Lidl się sprzeda do biedronki to nowa zmiana. Ktoś wziął za to grube pieniądze?!

  + 22
  - 22
 • Kudłaty
  o 11:03

  Zgodzę się z radnymi będącymi przeciwko nazwom typu „Lidl”, „McDonald’s”. Uważam pomysł nadawania takich nazw za zwyczajnie głupi i na swój sposob reklamujący te firmy. Jedyną w miarę sensowną nazwą jest „Vendo Park”, ktora nie odnosi się do jednego konkretnego sklepu tylko do całego obiektu handlowego. Co następne? Armii Krajowej/Biedronka? Lwowska/EURO RTV AGD?
  Kolejnym problemem są numery przystanków. Dlaczego np. przystanek „McDonald’s” (tfu) ma numery 11 i 12? Gdzie znajduje się pozostałych 10 przystanków? Ja rozumiem zastosowanie tego zabiegu w Warszawie, gdzie trzeba czasem wskazać w rozkładzie, z którego dokładnie przystanku jedzie dany autobus bo tych przystanków może być kilka na tym samym skrzyżowaniu, ale w naszym kochanym mieście wystarczyłyby spokojnie numery 1 i 2 przy każdym przystanku.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Jest umowa na betonowy pas
  613
  Obchody 37. rocznicy stanu wojennego
  5 019
  Wigilia chełmian
  584
  Budżetowe konsultacje
  449
  Minister Brudziński w Chełmie
  800
  REKLAMA