REKLAMA
Starosta rozdaje choinki
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Świąteczna choinka. Naturalnie!” – to hasło akcji, jaką kolejny rok organizuje Starostwo Powiatowe w Chełmie. Od jutra każdy może wygrać żywą choinkę na święta.

Naturalne drzewka, umieszczone w donicach, ufundował starosta chełmski. Od 7 do 20 grudnia br., będzie trwał konkurs, w którym będzie można wygrać taką właśnie choinkę na święta. Każdego dnia (oprócz sobót i niedziel) rozdawanych będzie po sześć drzewek. Na fanpage’u starostwa, punktualnie o godz. 12, pojawiać się będzie pytanie z zakresu ekologii. Pierwsze sześć osób, które najszybciej i prawidłowo na nie odpowie, dostanie świąteczne drzewko w prezencie. Odpowiedzi będzie można zamieszczać do godz. 15.


REKLAMA

Akcja ma na celu m.in. promowanie ekologicznego stylu życia. Starostwo jest zdania, że sztuczne choinki wcale nie są ekologiczne. Mogą wprawdzie służyć kilka sezonów, ale ich produkcja, a potem utylizacja stanowi zagrożenie dla środowiska.

Alternatywnym rozwiązaniem i posiadającym najwięcej zalet jest zakup drzewka w doniczce, a następnie jego dalsza uprawa. Po świętach choinkę można wystawić na zewnątrz, bądź do piwnicy, pielęgnować do wiosny, a potem posadzić w ogródku. Choć jest to wersja dla wytrwałych, to efekt w postaci własnego lasu oraz korzyści dla środowiska są niezaprzeczalne – przekonują organizatorzy.

W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, mieszkające w powiecie chełmskim. Odpowiedzi z fałszywych tożsamości nie będą brane pod uwagę.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wybierz Społecznika Roku
295
Szkoły szykują się do strajku
328
Jak usprawnić miejską komunikację?
1 406
Już pracują nad S12 do Dorohuska
1 088
Aquapark bez głowy
1 780
REKLAMA