REKLAMA
Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W Chełmie maleje liczba nauczycieli zaangażowanych w akcję protestacyjną. Strajk będzie jednak kontynuowany. Władze miasta zapewniają, że rozpoczynające się w poniedziałek egzaminy ósmoklasistów odbędą się bez przeszkód.

Reklama

Pierwszy tydzień strajku pracowników oświaty za nami. Mimo protestu, egzaminy gimnazjalne (10-12 kwietnia) odbyły się we wszystkich szkołach, dla których miasto Chełm jest organem prowadzącym, zgodnie z procedurami i przy pełnych składach egzaminacyjnych. Przystąpiło do nich ponad 560 uczniów. Podczas egzaminów miasto nie korzystało z wolontariuszy.

W Chełmie spośród 32 różnych placówek do akcji protestacyjnej przystąpiło aż 22. Z podawanych przez dyrektorów informacji wynika jednak, że z dnia na dzień malała liczba strajkujących nauczycieli w Chełmie. W ciągu tygodnia „wykruszyło się” kilkadziesiąt osób.

Sytuację omawiał w piątek (12 kwietnia) Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie. Jak podaje dzisiaj (13 kwietnia) Ewa Suchań, przewodnicząca zarządu, „Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie podjął trudną decyzję o dalszym prowadzeniu akcji strajkowej”. Przewodnicząca pisze:

Nie jest to łatwe wyzwanie, ale podjęliśmy walkę o godność zawodu nauczyciela. Mamy mocne kręgosłupy i tak łatwo nas nie złamią! Tydzień strajkowy obnażył wszystko, a oceni nas historia. „Będziemy chodzić w podartych rajstopach, jeść ziemniaki i marchewki ze spiżarni, ale walczymy do końca!”- to niektóre wypowiedzi z dnia wczorajszego. Jestem dumna, że reprezentuję takich ludzi! Kochani dziękuję wszystkim i każdemu z osobna.

Chełmski ratusz zapewnia, że mimo prowadzonego strajku, organizacji egzaminów ósmoklasistów, które rozpoczynają się w poniedziałek, 15 kwietnia, nic nie zagraża i odbędą się normalnie.

Napisz komentarz
 • A pani pracuje czy jak Broniarz bierze kasę i śmieje się z nauczycieli? To wstyd popierać komucha, który jedzie na waszych karkach

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Rośnie szopka, idą święta…
  813
  Nowa firma produkcyjna
  1 547
  Więcej zielonego
  424
  DK 12. Będzie ugoda, będzie budowa
  2 281
  Konsultacje strategiczne
  653
  REKLAMA