REKLAMA
Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W Chełmie maleje liczba nauczycieli zaangażowanych w akcję protestacyjną. Strajk będzie jednak kontynuowany. Władze miasta zapewniają, że rozpoczynające się w poniedziałek egzaminy ósmoklasistów odbędą się bez przeszkód.

REKLAMA

Pierwszy tydzień strajku pracowników oświaty za nami. Mimo protestu, egzaminy gimnazjalne (10-12 kwietnia) odbyły się we wszystkich szkołach, dla których miasto Chełm jest organem prowadzącym, zgodnie z procedurami i przy pełnych składach egzaminacyjnych. Przystąpiło do nich ponad 560 uczniów. Podczas egzaminów miasto nie korzystało z wolontariuszy.


REKLAMA

W Chełmie spośród 32 różnych placówek do akcji protestacyjnej przystąpiło aż 22. Z podawanych przez dyrektorów informacji wynika jednak, że z dnia na dzień malała liczba strajkujących nauczycieli w Chełmie. W ciągu tygodnia „wykruszyło się” kilkadziesiąt osób.

Sytuację omawiał w piątek (12 kwietnia) Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie. Jak podaje dzisiaj (13 kwietnia) Ewa Suchań, przewodnicząca zarządu, „Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie podjął trudną decyzję o dalszym prowadzeniu akcji strajkowej”. Przewodnicząca pisze:

Nie jest to łatwe wyzwanie, ale podjęliśmy walkę o godność zawodu nauczyciela. Mamy mocne kręgosłupy i tak łatwo nas nie złamią! Tydzień strajkowy obnażył wszystko, a oceni nas historia. „Będziemy chodzić w podartych rajstopach, jeść ziemniaki i marchewki ze spiżarni, ale walczymy do końca!”- to niektóre wypowiedzi z dnia wczorajszego. Jestem dumna, że reprezentuję takich ludzi! Kochani dziękuję wszystkim i każdemu z osobna.

Chełmski ratusz zapewnia, że mimo prowadzonego strajku, organizacji egzaminów ósmoklasistów, które rozpoczynają się w poniedziałek, 15 kwietnia, nic nie zagraża i odbędą się normalnie.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • katzPodola
  o 20:25

  A pani pracuje czy jak Broniarz bierze kasę i śmieje się z nauczycieli? To wstyd popierać komucha, który jedzie na waszych karkach

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  50 974
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 706
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 504
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  496
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 575
  REKLAMA