REKLAMA
Straty po burzy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Największe straty notują mieszkańcy gmin Wierzbica i Siedliszcze. Tam ostatnia burza uszkodziła 11 dachów. Szczęściem nikt nie ucierpiał.

REKLAMA
Burze, które ostatniej nocy przetoczyły się przez nasz region, wyrządziły znaczne szkody. Strażacy w całym województwie wyjeżdżali ponad 100 razy do usuwania skutków nawałnicy. Podczas burz uszkodzone zostały m.in. dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, linie energetyczne, doszło do podtopień, a także do kilku pożarów od uderzenia pioruna.
Najwięcej pracy było w powiatach lubelskim, kraśnickim, puławskim, świdnickim i chełmskim. Jak informują strażacy – nie było osób poszkodowanych.

Chełmscy strażacy wyjeżdżali do wezwań ponad 20 razy. Najwięcej interwencji było w gminach Wierzbica i Siedliszcze. Tam porywisty wiatr zerwał lub uszkodził 11 dachów na budynkach.


REKLAMA

Na trasie Chełm-Lublin burza połamała lub powaliła wiele drzew, które utrudniały ruch i zagrażały bezpieczeństwu.

Bilans strat może wzrosnąć, bo strażacy wciąż  usuwają skutki nawałnicy.

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych, we wtorek (13 sierpnia) opady nad Lubelszczyzną będą stopniowo słabnąć i odsuwać się na północny wschód.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Będzie więcej połączeń kolejowych
622
Dreszera i Ceramiczna do remontu
791
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 453
Spółki miejskie. Czas działań
1 565
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 820
REKLAMA