REKLAMA
Student z Chełma w Cumulusach
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Głosujmy na Tomka! Tomasz Hornik, student PWSZ w Chełmie, znalazł się w ogólnopolskim plebiscycie Cumulusy 2017, który wyłoni dziesięciu najlepszych polskich sportowców lotniczych.

Do konkursu Cumulusy 2017 zgłaszane są osoby, które wyróżniły się wysokiej klasy umiejętnościami lotniczymi oraz wybitnymi osiągnięciami sportowymi w 2017 roku. Wśród nominowanych jest Tomasz Hornik, student III roku Inżynierii lotniczej ze specjalizacją pilotaż samolotowy chełmskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.


REKLAMA

Nominacja do plebiscytu to duże wyróżnienie zarówno dla naszego studenta, ale także dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Naszą misją jest stworzenie warunków na najwyższym poziomie do nauki, w tym doskonalenie praktycznych umiejętności, które są niezbędne podczas studiów lotniczych czy też inżynierskich. I to z powodzeniem realizujemy od początku istnienia uczelni. Jestem dumny ze wszystkich osiągnięć studentów i trzymam kciuki, aby Tomaszowi udało się zdobyć  jak najwyższe miejsce – powiedział  dr hab. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ.

Celem plebiscytu jest promocja polskich sportowców lotniczych oraz uznanie dla ich talentu, pasji, ambicji oraz sportowej rywalizacji. Konkurs rozstrzygany jest w 9. kategoriach: akrobacja, balony, lotnie i paralotnie, mikroloty, modelarstwo, samoloty, spadochrony, szybowce, śmigłowce.

Tomasz Hornik jest czołowym zawodnikiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów. Do swoich największych sukcesów może zaliczyć m.in.: Drużynowe Wicemistrzostwo Świata Juniorów (Pociunai 2017), Dwukrotne Mistrzostwo Polski Juniorów (2017/2016), 1 miejsce w Rankingu Polski Juniorów oraz Zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach Pucharowych Ryszarda Bittnera w kategorii Juniorów (2017/2016).

Na podstawie osiągnięć zdobytych w 2017 roku, spośród wszystkich zgłoszonych osób, specjalna Kapituła konkursowa nominowała 30 kandydatów do finału. Na nominowanych można teraz oddawać głosy wysyłając sms-y. Głosowanie uruchomione zostało wczoraj i potrwa do 2 lutego br.

Aby oddać głos na Tomasza Hornika, należy wysłać SMS o treści TC.PC.10 na numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto. Głosujmy!

Lista 15. finalistów, którzy zostaną zakwalifikowani do głosowania finałowego (4 – 15 lutego br.) zostanie ogłoszona 3 lutego 2018 roku. 17 lutego 2018 r., podczas uroczystej Gali Finałowej Cumulusy 2017, zostaną wyłonieni zwycięzcy, a Najlepszy Sportowiec Lotniczy otrzyma statuetkę Złoty Cumulus.

Plebiscyt organizowany jest pod honorowym patronatem m.in.: Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to trzecia wyjątkowa edycja, która odbywa się w roku 100-lecia polskiego lotnictwa. Organizatorem plebiscytu jest Air Sports Promotion. Szczegóły.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Ferie. Nie siedź w domu
227
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
477
Wiosną ruszy budowa galerii
1 452
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 070
Plac wypięknieje
1 338
REKLAMA