REKLAMA
Student z Chełma został wicemistrzem świata
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tomasz Hornik, student PWSZ w Chełmie wraz z kolegami z szybowcowej drużyny wywalczył wicemistrzostwo świata Juniorów.

Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane są co dwa lata. Tegoroczne odbyły się na Litwie na lotnisku Pociunai położonym niedaleko miasteczka Prienai nad malowniczym Niemnem.

Prognozy pogody przed zawodami nie wyglądały zbyt obiecująco ale jak się później okazało litewski tasksetter doskonale zadbał o to byśmy na brak latania nie narzekali – komentuje Tomasz Hornik.

W zawodach startował na szybowcu LS8-15, który miał mu pomóc w wygraniu ośmiu konkurencji. Łącznie piloci mieli do pokonania blisko 2,5 tys. km. Rywalizowali w zadaniach prędkościowych, wyścigowych i obszarowych. Trasa była bardzo wymagająca,  a warunki pogodowe bardzo trudne.


REKLAMA

Finalnie Mistrzostwa Świata udało mu się zakończyć z siódmą lokatą w klasyfikacji indywidualnej i z tytułem Drużynowego Vice Mistrza Świata Juniorów.

Skład polskiej reprezentacji: Jakub Puławski (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Marek Niewiadomy (Politechnika Rzeszowska), Wojciech Wojtaczka (Politechnika Rzeszowska), Artur Łończuk (Politechnika Warszawska), Monika Bobula (Politechnika Wrocławska), Tomasz Hornik (PWSZ Chełm).

Następne „juniory” odbędą się w 2019 roku na Węgrzech. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Szybowiec Tomasza Hornika (na pierwszym planie)

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Banaszek odpowiada Fisz i pyta o SLD [WIDEO]
3 299
Znamy termin wyborów
806
Budżet Obywatelski. Projekty już po ocenie
468
Ekspresówka do Dorohuska zatwierdzona
2 164
Czwartki ze zdrowiem
593
REKLAMA