REKLAMA
Student z Chełma został wicemistrzem świata
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tomasz Hornik, student PWSZ w Chełmie wraz z kolegami z szybowcowej drużyny wywalczył wicemistrzostwo świata Juniorów.

Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane są co dwa lata. Tegoroczne odbyły się na Litwie na lotnisku Pociunai położonym niedaleko miasteczka Prienai nad malowniczym Niemnem.

Prognozy pogody przed zawodami nie wyglądały zbyt obiecująco ale jak się później okazało litewski tasksetter doskonale zadbał o to byśmy na brak latania nie narzekali – komentuje Tomasz Hornik.

W zawodach startował na szybowcu LS8-15, który miał mu pomóc w wygraniu ośmiu konkurencji. Łącznie piloci mieli do pokonania blisko 2,5 tys. km. Rywalizowali w zadaniach prędkościowych, wyścigowych i obszarowych. Trasa była bardzo wymagająca,  a warunki pogodowe bardzo trudne.

Finalnie Mistrzostwa Świata udało mu się zakończyć z siódmą lokatą w klasyfikacji indywidualnej i z tytułem Drużynowego Vice Mistrza Świata Juniorów.

Skład polskiej reprezentacji: Jakub Puławski (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Marek Niewiadomy (Politechnika Rzeszowska), Wojciech Wojtaczka (Politechnika Rzeszowska), Artur Łończuk (Politechnika Warszawska), Monika Bobula (Politechnika Wrocławska), Tomasz Hornik (PWSZ Chełm).

Następne „juniory” odbędą się w 2019 roku na Węgrzech. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Szybowiec Tomasza Hornika (na pierwszym planie)

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 776
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 659
Święto Niepodległej w Chełmie
1 747
W niedzielę Chełm wybiera
3 241
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 620
REKLAMA