REKLAMA
Studentki pomagają wczasowiczom
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Punkt Pierwszej Pomocy Przedmedycznej działa nad Jeziorem Białym. To wspólna inicjatywa chełmskiej PWSZ i włodawskiego Starostwa Powiatowego. Pomocy turystom udzielają studentki pielęgniarstwa.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym we Włodawie zorganizowała w okresie wakacyjnym nad Jeziorem Białym w Okunince Punkt Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. To ciekawa i pożyteczna inicjatywa, dzięki której  wczasowicze mają dostęp do wielu usług w formie pierwszej pomocy, a także popularyzacja zdrowego trybu życia.


REKLAMA

W Punkcie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej turyści mogą liczyć na pomoc w przypadku np. skaleczeń, poparzeń słonecznych, ale także wykonać różnego rodzaju badania. Punkt wykonuje m.in. testy diagnostyczne dla oznaczenia cholesterolu we krwi oraz oznacza glikemię za pomocą glukometru. Kierowcy przed podróżą mogą tu sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
Ponadto wczasowicze mogą wykonać pomiar temperatury, tętna i pomiar oddechu. Każdy zainteresowany lub zaniepokojony swoim ciśnieniem tętniczym krwi także będzie mógł je zbadać. Ma to znaczenie szczególnie w najbardziej upalne dni, podczas korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych. Studenci dokonywać będą także pomiaru wzrostu, masy ciała, oraz wskaźnika BMI.

Dla studentek i studentów pielęgniarstwa to świetna okazja, by utrwalić sobie umiejętności nabyte podczas zajęć w Pracowni Podstaw Pielęgniarstwa oraz  zrealizować obowiązkową praktykę zawodową.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Będą stypendia dla najzdolniejszych
596
Wybierz Społecznika Roku
320
Szkoły szykują się do strajku
364
Jak usprawnić miejską komunikację?
1 443
Już pracują nad S12 do Dorohuska
1 104
REKLAMA