REKLAMA
Świat miniatur ze słomy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Pasja i finezja – świat miniatur ze słomy Krzysztofa Andrzeja Szarugiewicza”.

Dzieła zgromadzone na wystawie stanowią wybór z bogatej 25-letniej działalności słomkarskiej twórcy. Podkreślić trzeba wyjątkowość pracy, która polegała nie na reprodukcji motywów z matrycy, lecz na technice układania wzoru z poszczególnych najdrobniejszych elementów tworzywa. Na uwagę zasługuje też finezja, precyzja i cierpliwość, jakich wymagała praca przy użyciu tak kruchego i delikatnego tworzywa jak słoma. Dziś, gdy słomkarstwo nie cieszy się taką popularnością co kiedyś, stworzone z tego materiału dzieła nadal emanują prostotą, wdziękiem oraz nostalgią przebijającą z ginących zawodów i rzemiosła.


REKLAMA

Krzysztof Andrzej Szarugiewicz urodził się w Krasnymstawie. Działalność twórczą rozpoczął w 1972 roku. W roku 1974 przystąpił do Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, nawiązując zarazem współpracę z Cepelią. W latach 1974 – 1990 jego wyroby wystawiane były na Targach Poznańskich. Niektóre z nich jak kartki świąteczne i  obrazy znajdowały się w sprzedaży w Polsce, a także trafiały do odbiorców i miłośników sztuki na świecie m.in. w Kanadzie oraz Australii. Krzysztof Szarugiewicz został odznaczony medalem „Zasłużony dla Izby Rzemieślniczej w Lublinie”.

Zapraszamy na wernisaż wystawy do KDK, w czwartek, 7 czerwca, o godz. 16. Wstęp wolny.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 685
Ferie. Nie siedź w domu
458
Plac wypięknieje
1 258
Koncepcja programowa na S12
2 295
Zapłacimy za parkingi?
651
REKLAMA