REKLAMA
Świat miniatur ze słomy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Pasja i finezja – świat miniatur ze słomy Krzysztofa Andrzeja Szarugiewicza”.

REKLAMA

Dzieła zgromadzone na wystawie stanowią wybór z bogatej 25-letniej działalności słomkarskiej twórcy. Podkreślić trzeba wyjątkowość pracy, która polegała nie na reprodukcji motywów z matrycy, lecz na technice układania wzoru z poszczególnych najdrobniejszych elementów tworzywa. Na uwagę zasługuje też finezja, precyzja i cierpliwość, jakich wymagała praca przy użyciu tak kruchego i delikatnego tworzywa jak słoma. Dziś, gdy słomkarstwo nie cieszy się taką popularnością co kiedyś, stworzone z tego materiału dzieła nadal emanują prostotą, wdziękiem oraz nostalgią przebijającą z ginących zawodów i rzemiosła.


REKLAMA

Krzysztof Andrzej Szarugiewicz urodził się w Krasnymstawie. Działalność twórczą rozpoczął w 1972 roku. W roku 1974 przystąpił do Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, nawiązując zarazem współpracę z Cepelią. W latach 1974 – 1990 jego wyroby wystawiane były na Targach Poznańskich. Niektóre z nich jak kartki świąteczne i  obrazy znajdowały się w sprzedaży w Polsce, a także trafiały do odbiorców i miłośników sztuki na świecie m.in. w Kanadzie oraz Australii. Krzysztof Szarugiewicz został odznaczony medalem „Zasłużony dla Izby Rzemieślniczej w Lublinie”.

Zapraszamy na wernisaż wystawy do KDK, w czwartek, 7 czerwca, o godz. 16. Wstęp wolny.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA