REKLAMA
Świąteczna pomoc od Terytorialsów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Terytorialsi pamiętają o kombatantach, weteranach i osobach potrzebujących. W Chełmie włączyli się do akcji „Paczka dla bohatera”.

Reklama

Już od trzech lat lubelscy Terytorialsi aktywnie włączają się w akcje pomocowe, takie jak „Paczka dla Bohatera”, czy „Szlachetna Paczka”. Również w tym roku w batalionach w Chełmie, Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej i Zamościu przeprowadzono zbiórki darów, które następnie dostarczono do kombatantów i osób potrzebujących.

Terytorialsi z Chełma zorganizowali zbiórkę upominków dla dzieci z domów dziecka w swoim rejonie. Ponadto od połowy listopada prowadzili zbiórkę żywności i potrzebnych artykułów w ramach 9. edycji „Paczki dla Bohatera”.
Jeden z uczestników akcji, kpr. Grzegorz Bojarski powiedział:

Udało nam się dotrzeć do około 30 osób w naszym rejonie. Radość kombatantów – bezcenna. Wszędzie witano nas z otwartymi ramionami i uśmiechem na twarzy. Niejednokrotnie pojawiały się łzy wzruszenia, a rozmowom i opowiadaniom o czasach wojny i okupacji nie było końca.

Żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej starają się także na co dzień utrzymywać bliskie relacje z kombatantami, m.in. z „Zaporczykami” w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Zapraszają ich na spotkania do jednostek, odwiedzają ich w domach, pamiętają o ich ważnych datach i jubileuszach. Szczególnie wyjątkowy jest czas świąteczny, kiedy można wspólnie usiąść przy wigilijnym stole lub wesprzeć ich konkretną pomocą.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 052
Miasto kupiło młyn
1 021
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 825
DK 12. Jest ugoda, rusza budowa
4 746
Chełmianin Roku 2018 wybrany
366
REKLAMA